Вітаю Вас Гість | RSS              Головна Дошкільна освіта Реєстрація Вхід
Меню сайту

План роботи відділу
План роботи відділу на тиждень

План роботи відділу на рік

Перспективний план роботи

Методичні видання


Сайти ЗНЗ району


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Підписка на новини


Підписатись на новини відділу освіти

Отримуйте всі актуальні новини на ваш e-mail
Діяльність дошкільних навчальних закладів
Новоград-Волинського району
 
 Дошкільна освіта 1992-2016
 
     Станом на 01.01.1993 року в Новоград-Волинському районі функціонувало 33 дошкільні заклади. З них 4 Міністерства освіти і науки: Городницький д/с №1, Ярунський д/с, Чижівський д/с, Броницькогутянський д/с. 29 дошкільних закладів – колгоспних та інших міністерств і відомств.
     За період з 1992 р. по 2001 р. припинили функціонування колгоспні дошкільні заклади в зв’язку з обмеженим фінансуванням та недотриманням теплового режиму. Але Городницький я/с №2, який був підпорядкований Міністерству легкої промисловості у 1993 р. був переданий на бюджет Городницької селищної ради.
     Після введення в дію Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» різко зменшилась кількість дітей в дитячих садках. У зв’язку з цим був закритий Броницькогутянський дитячий садок, а у 1998 році – Чижівський. Ці дошкільні заклади підпорядковувалися Міністерству освіти.
 
     З 1998-2000 рр. в районі працювало 4 дитячі установи: Городницькі ДНЗ №1та №2, Ярунський , Пилиповицький (сезонний). 
      З 2000 року система дошкільної освіти району набула стабільних тенденцій щодо свого розвитку та якісного оновлення.
      Відділом освіти районної державної адміністрації спільно з місцевими органами влади було розроблено регіональну Програму розвитку дошкільної освіти на 2002-2012 рр.  Відповідно до цієї Програми на місцях розроблялися та вживалися конкретні заходи щодо вирішення питань відновлення роботи ДНЗ різних типів, з різним режимом роботи, осучаснення навчально-матеріальної бази ДНЗ, впровадження сучасних наукових досягнень в галузі дошкільної освіти в організації виховання, навчання і оздоровлення дітей.

За період з 2008-2016 н.р.
було відновлено роботу 18 дошкільних закладів.
/
Розвиток дошкілля у 2015-2016 навчальному році

Сучасна загальна середня освіта в значній мірі залежить від стану дошкільної освіти. Адже, дошкільна ланка є першою сходинкою до здобуття якісних знань, фундаментом на якому будується вся система освіти. У районі виконується законодавство про дошкільну освіту, здійснюються практичні заходи для підвищення якості задоволення потреб громадян у здобутті дітьми дошкільної освіти, розвитку їх творчих здібностей, забезпечення фізичного, психологічного, духовного здоров'я та набуття соціального досвіду при формуванні особистості. Заслуговує уваги і той факт, що останнім часом зростає популярність суспільного дошкільного виховання, інтерес широкого освітянського загалу та громадськості до якості освітнього процесу дошкільних навчальних закладів.

Функцію навчання та розвитку дітей дошкільного віку у районі покладено на 33 дошкільних навчальні заклади. Всі вони комунальної власності. У дошкільних навчальних закладах району у 2015-2016 н.р. виховується 1026 дітей. 518 дошкільнят охоплено соціально-педагогічним патронатом.  

У Городницькому ДНЗ №2 організовано  2 компенсуючі групи для дітей, які потребують корекції мови. У Городницьких ДНЗ №1 та ДНЗ №2 функціонують ясельні групи.

Дошкільні заклади району в цілому забезпечені педагогічними кадрами. З дітьми працює 104 педагоги, з них мають вищу освіту 50, в т.ч. фахову 15 педагогів та середню спеціальну 54, т.ч. фахову 30 педагогів.   Педагогічні працівники дошкільних закладів в роботі з дітьми дбають про організацію розвивального середовища та рівномірне балансування його складників - природного, предметно-ігрового, соціального - з внутрішнім життям дитини.

В Городницькому ДНЗ №2 працює педагог-спеціаліст логопед.

Організація навчально-виховного процесу у дошкільних навчальних закладах здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" і спрямована на організацію основних завдань дошкільного навчального закладу. Зміст навчально-виховного процесу у дошкільних навчальних закладах визначається Базовим компонентом дошкільної освіти і реалізується відповідно до програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та програми виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина», ясельні групи працюють за програмою «Оберіг» що рекомендовані Міністерством освіти і науки України.

Методична служба надає дієву допомогу на місцях, використовуючи різноманітні форми методичної роботи з педагогічними кадрами (семінари, семінари-практикуми, методичні об'єднання, тренінги, ділові ігри, конкурси, виставки, консультації). У районі діє «Школа молодого педагога» та творча група вихователів. На базі Городницького ДНЗ №1, Чижівського, Несолонського та Стриївського ДНЗ працює група методичної допомоги вихователям, завідуючим з питань впровадження нових педагогічних концепцій та інноваційної діяльності, ППД.

Життя ставить вимоги щодо удосконалення і пошуку більш диференційованих форм навчання і виховання дітей. Широкого застосування набуває використання методики Л.Шелестової «Вчимося читати» (Городницький ДНЗ №1) та розвитку наочно-образного мислення з використанням загадок у навчально-виховному процесі (Колодянський, Новороманівський та Слободороманівський ДНЗ).

Все активніше у Наталівському, Киянському та Суслівському ДНЗ впроваджується методика ТРВЗу (авт. Г.Альтшуллер). Педагоги Токарівського та Броницькогутянського ДНЗ застосовують педагогічну технологію «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку» (авт. Л.Шульга). В ряді закладів, зокрема Городницькому №1, Піщівському, Ярунському та Чижівському ДНЗ використовується прийом фантазування «Біном фантазії» по Джанні Родарі.

Вихователі Таращанського та Орепівського ДНЗ працюють над впровадженням в практику роботи системи музичного виховання Карла Орфа.

Чабан М.В.(Кленівський ДНЗ) використовує елементи інноваційної технології сендплей (гра з піском) (авт. К.Г.Юнг).

Турбота про фізичне здоров'я дошкільників є одним з пріоритетів педагогічної роботи. Насамперед дитина повинна бути здоровою. Тому в своїй діяльності педагоги приділяють посилену увагу питанням охорони і зміцнення здоров'я дитини, підвищення її рухової активності, удосконалюють дошкільну методику, форми роботи з фізичного виховання. Щоденно в кожній віковій групі проводиться ранкова гімнастика, групові та індивідуальні заняття, спортивні та рухливі ігри, гімнастика пробудження і загартовуючи процедури.

Реалізація завдань здійснюється завдяки використанню нестандартного фізкультурного обладнання (Новороманівський та Яворівський ДНЗ), проведенню «Фізичних занять з використанням нетрадиційних засобів загартування дітей по системі М.М.Єфіменка» (Несолонський, Ярунський та Стриївський ДНЗ), впровадженню авторської програми М.Єфіменка «Театр фізичного виховання» (Городницький ДНЗ №2). Вихователь Ярунського ДНЗ Грищук С.М. втілює в роботу по оздоровленню дітей авторську програму Л.Калуської «Формування здорового способу життя».

У дитячих садках організована гурткова робота (29 гуртків, 356 дітей), працюють профілі естетичного циклу (образотворчої діяльності, художньої праці, гри на музичних інструментах, хореографічні, вокальні, театральні), спортивні (аеробіки), англійської мови. Вони обираються з урахуванням інтересів та здібностей самих вихованців, запитів батьків, наявних матеріальних умов та кадрового забезпечення. Всі гуртки працюють на безоплатній основі. 

З метою піднесення престижу та авторитету дошкільного навчального закладу, педагогічного колективу, поширення перспективного педагогічного досвіду, впровадження інноваційних технологій у навчально-виховних процесс для успішного виконання державного замовлення на здобуття дітьми дошкільної освіти в районі проводився конкурс «Дошкільний заклад майбутнього». За результатами даного конкурсу переможцем визнано Городницький дошкільний навчальний заклад №1 (завідувач Павловська Т.Л.) призерами: Токарівський ДНЗ «Малятко» (завідувач Матвійчук Д.В.), Новороманівський ДНЗ (завідувач Шапран Н.М.).

   
    


     


 
Пошук

Календар
«  Червень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Оголошення!


Новини по категоріях
Оголошення [665]
Семінари [130]
Інформатика [8]
Математика [11]
Фізика [14]
Хімія та біологія [22]
Позашкільна робота [204]
Дошкільна освіта [40]
Бібліотека [31]
Спорт [156]
Трудове навчання [12]
Навчально-виховна робота [61]
Українська мова та література [55]
Музичне мистецтво [3]
Початкові класи [38]
Географія, економіка [10]
Історія, правознавство [21]
Вітання [110]
Атестація шкіл та ДНЗ [13]


Перекладач сайту


Корисні сайти
 
 
 
 
 
 
 
 
 


  


Відділ освіти Новоград-Волинської районної державної адміністрації ©2009-2017


Адміністратор сайту - Ткачук Максим Анатолійович
Хостинг від uCoz
Вгору