Вітаю Вас Гість | RSS              Головна Дошкільна освіта Реєстрація Вхід
Меню сайту

План роботи відділу
План роботи відділу на тиждень

План роботи відділу на рік

Методичні видання


Сайти ЗНЗ району

http://zholobne-zosh.zt.sch.in.ua/


Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Форма входу

Підписка на новини


Підписатись на новини відділу освіти

Отримуйте всі актуальні новини на ваш e-mail




Діяльність дошкільних навчальних закладів
Новоград-Волинського району
 
 Дошкільна освіта 1992-2017
 
     Станом на 01.01.1993 року в Новоград-Волинському районі функціонувало 33 дошкільні заклади. З них 4 Міністерства освіти і науки: Городницький д/с №1, Ярунський д/с, Чижівський д/с, Броницькогутянський д/с. 29 дошкільних закладів – колгоспних та інших міністерств і відомств.
     За період з 1992 р. по 2001 р. припинили функціонування колгоспні дошкільні заклади в зв’язку з обмеженим фінансуванням та недотриманням теплового режиму. Але Городницький я/с №2, який був підпорядкований Міністерству легкої промисловості у 1993 р. був переданий на бюджет Городницької селищної ради.
     Після введення в дію Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» різко зменшилась кількість дітей в дитячих садках. У зв’язку з цим був закритий Броницькогутянський дитячий садок, а у 1998 році – Чижівський. Ці дошкільні заклади підпорядковувалися Міністерству освіти.
 
     З 1998-2000 рр. в районі працювало 4 дитячі установи: Городницькі ДНЗ №1та №2, Ярунський , Пилиповицький (сезонний). 
      З 2000 року система дошкільної освіти району набула стабільних тенденцій щодо свого розвитку та якісного оновлення.
      Відділом освіти районної державної адміністрації спільно з місцевими органами влади було розроблено регіональну Програму розвитку дошкільної освіти на 2002-2012 рр.  Відповідно до цієї Програми на місцях розроблялися та вживалися конкретні заходи щодо вирішення питань відновлення роботи ДНЗ різних типів, з різним режимом роботи, осучаснення навчально-матеріальної бази ДНЗ, впровадження сучасних наукових досягнень в галузі дошкільної освіти в організації виховання, навчання і оздоровлення дітей.

/Розвиток дошкілля у 2016-2017 навчальному році

Сучасна загальна середня освіта в значній мірі залежить від стану дошкільної освіти. Адже, дошкільна ланка є першою сходинкою до здобуття якісних знань, фундаментом на якому будується вся система освіти. У районі виконується законодавство про дошкільну освіту, здійснюються практичні заходи для підвищення якості задоволення потреб громадян у здобутті дітьми дошкільної освіти, розвитку їх творчих здібностей, забезпечення фізичного, психологічного, духовного здоров'я та набуття соціального досвіду при формуванні особистості. Заслуговує уваги і той факт, що останнім часом зростає популярність суспільного дошкільного виховання, інтерес широкого освітянського загалу та громадськості до якості освітнього процесу дошкільних навчальних закладів.

У 2016/17 навчальному році функціонування дошкільної освітньої системи Новоград-Волинського району було спрямовано на реалізацію пріоритетних цілей, визначених законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Державною стратегією регіонального розвитку України на період до 2020 року, Національною стратегією розвитку освіти в Україні на період до 2021 року.

Пріоритетними завданнями та основними напрямами роботи відділу освіти у 2016/17 навчальному році були наступні:

- забезпечення високого рівня якості дошкільної освіти;

- максимально можливе охоплення дітей дошкільного віку різними формами дошкільної освіти;

- реалізація принципу наступності між дошкільною та початковою освітою;

- забезпечення умов для обов'язкової дошкільної освіти дітей 5-річного віку;

- створення умов у дошкільному навчальному закладі для забезпечення фізичного, психічного, духовного здоров’я дітей;

- використання у навчально-виховному процесу інноваційних педагогічних технологій, передового педагогічного досвіду.

ОХОПЛЕННЯ ДОШКІЛЬНОЮ ОСВІТОЮ

На території Новоград-Волинського району Житомирської області проживає 2697 дітей від народження до 6 років. 335 дітей проживають у смт. Городниця, 2362 – в сільській місцевості. Відділом освіти постійно здійснюється облік дітей дошкільного віку, створено банк даних.

У дошкільних навчальних закладах району дошкільну освіту здобуває 1106 дітей (у 2015/16 н. р. – 1032), Городниця–178 чол., село – 928 чол. Із них – 174 дитини віком від 1 до 3 років, 932 дитини віком від 3 до 6 (7) років. З метою забезпечення більшої кількості дітей відповідною освітою створено групи соціально-педагогічного патронату, в яких виховується –454 дитини (при ДНЗ – 355, при ЗОШ – 99). Показник охоплення всіма формами дошкільної освіти дітей віком від 1 до 6 років становить 67,6 %, від 3 до 6 (7) років – 97,1 % (Городниця100%, село -95,7%).

Протягом 2016-2017 н.р. в районі додатково створено 49 місць для навчання і виховання дітей дошкільного віку за рахунок відновленого приміщення Пилиповицького ДНЗ, відкриття додаткових груп у Великомолодьківському та Суслівському ДНЗ, відкриття дошкільного закладу у с.Барвинівка.

Стан охоплення дошкільною освітою дітей старшого дошкільного віку становить 100% (у ДНЗ – 72,6). Кількість дітей у дошкільних навчальних закладах з розрахунку на 100 місць складає 104 дитини (у 2016-2017 н.р. – 102). Мережа дошкільних навчальних закладів становить 34 одиниці. Із них: з 10.5 годинним режимом перебування – 19, з 4 годинним – 15.

Всі ДНЗ комунальної власності. Для навчання і виховання дітей з особливими потребами у Городницькому ДНЗ №2 функціонують 2 групи компенсуючого типу (для дітей з порушеннями мови).

У дошкільних навчальних закладах району встановлено гнучкий режим роботи, який передбачає організацію різнотривалого перебування дітей. На місцях завідувачі дошкільних навчальних закладів вивчають запити батьків і створюють для їх виконання відповідні умови.

 

КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДНЗ

Навчально-виховний процес у ДНЗ забезпечують 111 педагогічних працівників, з них 60 мають вищу освіту (14 – фахова), 51 – середню спеціальну (31 – фахова).

КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЯ ДНЗ

Велика увага приділяється комп’ютеризації дошкільних закладів та використанню ІКТ у навчально-виховному процесі. Кількість комп'ютерів у 30 ДНЗ становить 36 шт. Не забезпечені комп'ютерами залишаються Барвинівський, Борисівський, Орепівський та Червоновільський ДНЗ. До мережі Інтернет підключено 9 ДНЗ (Броницькогутянський, Дідовицький, Несолонський, Пилиповицький, Піщівський, Чижівський, Яворівський ДНЗ та Городницькі ДНЗ №1 та №2). Web-сайти мають 33 ДНЗ. Більшість ДНЗ на допомогу батькам висвітлюють на сайтах корисну інформацію про роботу закладу, медичних та педагогічних працівників, подають цікаву інформацію про виховання дітей.

ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

У 2016/2017 н.р. педколективи дошкільних закладів району реалізували варіативну частину Базового компоненту дошкільної освіти за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Групи соціально-педагогічного патронату при ЗОШ працюють за програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт». Інваріантну частину Базового компоненту ДНЗ району здійснюють за такими парціальними програмами, рекомендованим МОН України: «Про себе треба знати, про себе треба дбати», «Радість творчості», «Грайлик», «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях», «Казкова фізкультура».

Поряд з обов’язковими програмами педагоги використовують авторські методики Л.Шелестової «Вчимося читати» (Городницький ДНЗ №1) та розвитку наочно-образного мислення з використанням загадок у навчально-виховному процесі (Колодянський, Новороманівський та Слободороманівський ДНЗ), Л.Шульги «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку» (Токарівський, Дідовицький та Броницькогутянський ДНЗ), М.Єфіменка «Театр фізичного виховання» (Городницький ДНЗ №2, Несолонський, Ярунський, Стриївський, Новороманівський та Яворівський ДНЗ), Г.Альтшуллер методика ТРВЗу (Наталівський, Киянський, Суслівський та Дідовицький ДНЗ). У ряді закладів (Городницький ДНЗ №2, Піщівський, Пилиповицький, Ярунський та Чижівський ДНЗ) використовується прийом фантазування «Біном фантазії» Джанні Родарі.

Педагоги дошкільних закладів використовують педагогічну спадщину В.Сухомлинського, С.Русової, М. Монтесорі, К. Орфа, проектні технології.

 Гурткова робота організована на безоплатній основі (41 гурток, 469 дітей). Працюють профілі естетичного циклу (образотворчої діяльності, художньої праці, гри на музичних інструментах, хореографічні, вокальні, театральні), спортивні (аеробіки),  англійської мови. Вони створюються з урахуванням інтересів та здібностей самих вихованців, запитів батьків, наявних матеріальних умов та кадрового забезпечення. На велику увагу заслуговують гуртки що функціонують на базі Городницького ДНЗ №1 (хореографічний  «Веселі промінчики» та «Театральний»), Несолонського ДНЗ («Умілі ручки»- робота з солоним тістом), Новороманівського ДНЗ «Квілінг захоплює і прозвиває», Пилиповицькогго ДНЗ «Калинка» (художньо-естетичний «До-мі-со-лька»).

 

ДОСЯГНЕННЯ 2017 РОКУ

Досягненнями 2016-2017 навчального року вважаємо:

- відкриття Барвинівського ДНЗ;

- створення додаткових груп у ДНЗ сіл Пилиповичі та Івашківка (Суслівський ДНЗ);

- переведення у типовий Великомолодьківського та Пилиповицького ДНЗ;

- роботи із реконструкції приміщення під типовий ДНЗ у с.Гульськ;

- капітальний ремонт Ярунського ДНЗ із створенням 4-ї групи дошкільнят

-початок реконструкції сільської амбулаторії під типовий дошкільний навчальний заклад у с.Токарів.

Для покращення матеріально-технічної бази ДНЗ спрямовано кошти у сумі 1млн.647,434 тис.грн., на які придбано:

  • комп'ютери – 7 шт. – 58,017 тис.грн.;
  • електротехнологічне обладнання – 11 ДНЗ- 169,970 тис.грн.;
  • іграшки -  24 ДНЗ –90,942 тис.грн.;
  • м'який інвентар – 17 ДНЗ – 188,798 тис.грн.;
  • твердий інвентар – 12 ДНЗ – 398,177 тис.грн.;
  • посуд – 15 ДНЗ – 67,951 тис.грн.;
  • кухонне обладнання – 12 ДНЗ –116806 тис.грн.;
  • спортивний інвентар – 13 ДНЗ –41,637тис.грн.;
  • дидактичний матеріал – 20 ДНЗ – 146,388 тис.грн.

На відкриття нового Барвинівського ДНЗ залучено 30,000 тис.грн., на відкриття додаткової групи у Суслівському ДНЗ –85,000 тис.грн, на капітальний ремонт приміщення – 2 млн 470,236 тис.грн. (Великомолодьківський, Орепівський, Піщівський, Ярунський ДНЗ), на капітальний ремонт покрівлі – 1млн 058,899 тис.грн. (Наталівський, Орепівський, Піщівський, Ярунський ДНЗ), на капітальний ремонт теплопостачання – 732,399 тис.грн. (Городницький ДНЗ №1, Жолобненський, Яворівський, Ярунський ДНЗ), на капітальний ремонт водомережі, каналізування – 175,805 тис.грн.(Великомолодьківський ДНЗ, Городницький ДНЗ №1).

Модернізовано ігрові та спортивні  майданчики у Великомолодьківському, Великогорбашівському, Колодянському, Новороманівському, Піщівському, Таращанському та Суслівському (Івашківка) ДНЗ у загальному на суму 306,174 тис.грн.

Найбільше уваги було приділено розвитку дитячих садків у селах: Великий Молодьків, Кикова, Киянка, Колодянка, Наталівка, Нова Романівка, Піщів, Пилиповичі, Чижівка, Ярунь.

Нічого не придбано у Середньодеражнянському та Червоновільському ДНЗ.

 

ПЕРСПЕКТИВНІ ПЛАНИ:

1. Створення ДНЗ на базі шкіл у с. Суховоля, Повчино.

2. Переведення ДНЗ з групами короткотривалого перебування у типові в селах Гульськ і Токарів.

3. Відновлення роботи Тупальського ДНЗ.

4. Завершення капітального ремонту та створення 4 групи у Ярунському ДНЗ.

    


     
Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Оголошення!


Новини по категоріях
Оголошення [869]
Семінари [169]
Інформатика [9]
Математика [12]
Фізика [14]
Хімія та біологія [23]
Позашкільна робота [246]
Дошкільна освіта [46]
Бібліотека [31]
Спорт [184]
Трудове навчання [12]
Навчально-виховна робота [61]
Українська мова та література [55]
Музичне мистецтво [3]
Початкові класи [38]
Географія, економіка [11]
Історія, правознавство [22]
Вітання [163]
Атестація шкіл та ДНЗ [18]


Перекладач сайту


Корисні сайти
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 



 


Відділ освіти Новоград-Волинської районної державної адміністрації ©2009-2024


Адміністратор сайту - Ткачук Максим Анатолійович
Хостинг від uCoz
Вгору