Забезпеченню потреби особистості дитини у самореалізації власних можливостей сприяє робота гуртків центру.
ОХОПЛЕННЯ ПОЗАШКІЛЬНОЮ ОСВІТОЮ
За останні роки вдалося зберегти мережу гуртків за різними напрямками і ще більше дітей охопити позашкільною освітою. У 2016-2017 н.р. нею було охоплено 1748 учнів – це 39 % дітей шкільного віку (на 1% більше минулого), 64 гуртки, 103 групи.
Приємно відзначити, що наш позашкільний заклад5 років поспіль є лідером в області як за активністю участі в обласних конкурсах, так і за досягнутими результатами, займаючи у зведених рейтингах 3 місце серед міст і районів області.
У 2016-2017 навчальному році центр працював за такими напрямками:
- художньо-естетичний (хореографія, вокальний);
- декоративно-прикладний (вироби з природного матеріалу, в’язання, фітодизайн, бісероплетіння, ліплення, паперопластика, різьблення);
- науково-технічний (судномоделювання, початкове моделювання, радіо конструювання, юний фотограф);
- дослідницько-експериментальний (МАН, інформатика);
- гуманітарний (юний фізик, винахідник-раціоналізатор, хімік, біолог, математик, історик, правознавець, економіст, журналіст, інформатик);
- туристсько-краєзнавчий (юний турист, спортивне орієнтування, школа безпеки);
- фізкультурно–спортивний (футбол, волейбол, баскетбол, вільна боротьба, настільний теніс, легка атлетика, шашки).
![](/menu/2017/risunok1.jpg)
![](/menu/2017/risunok3.png)
КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
![](/2/foto/vsi.jpg)
Педагогічний колектив Центру цілеспрямовано здійснює роботу над розвитком інтелектуальної, емоційної, моральної та духовної сфери виховання особистості, сприяє її професійному самовизначенню, забезпечує потребу у творчій самореалізації.
Кадровий склад РЦТСТУМ складає 37 працівників: 9 основних та 28 сумісників.
Розподіл основних працівників РЦТСТУМ
![](/menu/2017/risunok4.png)
Найбільш пріоритетними і масовими є гуртки науково-технічного та декоративно-прикладного напрямку, де працює 7 керівників гуртків на базах 14 шкіл району із 721 вихованцем.
УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ТА ОБЛАСНИХ МАСОВИХ ЗАХОДАХ
За 2016-2017 навчальний рік вихованці РЦТСТУМ взяли участь у 48 Всеукраїнських та обласних масових заходах і вибороли 126 призових місць.
![](/menu/2017/risunok5.png)
Вихованці гуртка «Фітодизайн»(керівник Ляхович З.М.) вибороли 18 призових місць: Пархоменко Катерина, Ляхович Ірина, Деюн Анастасія, Матвійчук Оксана, Назаренко Ксенія, Герасимчук Леся (вихованки РЦТСТУМ), Мельник Софія, Суха Єлізавета, Кравчук Сніжана, (Киянська ЗОШ І-ІІІ ст.), Домашенко Крістіна (Несолонська ЗОШ І-ІІІ ст.), Романюк Тетяна (Слободороманівська гімназія).
Вихованці гуртка «Судно та автомоделювання» (керівник Василенко В.В.): Павлюк Олександр, Звольська Катерина, Садигов Рустам, Кирпонос Богдан та Ярослав - учні Суслівської школи; Самохін Едуард, Тарасюк Іван – учні Стрієвської школи вибороли 42 призових місця.
Учениці Пилиповицької – Дереженко Руслана, Чижівської Масан Софія, Наталівської шкіл Косяневич Анна (керівник Данюк В.В.) – вибороли 9 призових місць (гурток «В’язання»). На Всеукраїнському конкурсі «Космічні фантазії» учениця 7 класу Чижівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Масан Софія виборола ІІІ місце.
7 призових місць на рахунку вихованців гуртка «Бісероплетіння»(керівник Назаревич В.В.) Ятлук Діани, Багінської Вікторії, Звольської Катерини – учениць Суслівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Вихованці гуртка «Декоративно-прикладаної творчості» Недзельська Катерина, Кравчук Оксана (Стрієвська ЗОШ І-ІІ ст.), Гудіч Оксана (Гульська ЗОШ І-ІІІ ст.) (керівник Остапчук І.Г.) мають 6 призових місць.
2 призових місця на рахунку учениці Ярунської ЗОШ І-ІІІ ст. Кондратюк Світлани, вихованки гуртка «Образотворче мистецтво» (керівник Остапко Т.А.).
На обласному етапі Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна» дипломами управління освіти і науки нагороджено учнів Городницької ЗОШ І-ІІІ ст. Майданович Дар’ю, Шевчука Івана, Шалько Софію, Радчук Аліну (керівник гуртка Маруш С.В.).
На обласному фестивалі-конкурсі вокального мистецтва«Кришталеві нотки» переможцями стали: Павлюк Олександр – учень 10 класу Суслівської ЗОШ І-ІІІ ст. – абсолютний переможець; Пасічник Іванна– учениця 8 класу Дідовицької ЗОШ І-ІІ ст. – І місце; дует у складі Козир Тетяни та Осіпчук Оксани, учениць 8 класу Ярунської ЗОШ І-ІІІ ст. – ІІ місце.
Абсолютним переможцем конкурсу на краще володіння офісними програмами стала учениця 11 класу Городницької ЗОШ І-ІІІ ст. Волкова Ілона та І місце в учня 11 класу Городницької ЗОШ І-ІІІ ст. Супрунчука Олега (керівник гуртка Майстренко Г.В.).
В обласному конкурсі на кращу методичну розробку абсолютним переможцем стала керівник гуртка «Декоративно-прикладної творчісті» Остапчук Ірина Григорівна. А в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» переможцем став керівник гуртка «Судно та автомоделі» Василенко Володимир Володимирович.
![](/menu/2017/risunok6.png)
![](/menu/2017/risunok7.png)
Одним з найважливіших завдань Центру є підтримка обдарованих дітей. Переможці обласних та Всеукраїнських змагань в кінці навчального року нагороджуються грамотами і цінними подарунками.