Вже доброю традицією в районній психологічній службі стало проведення
засідання Круглого столу практичних психологів та соціальних педагогів району
саме 23 квітня – Всеукраїнський День психолога
![](https://osvita-novog.at.ua/Novunu/19/04/ksp/ksp-2.jpg)
Під час проведення Круглого столу виносяться на обговорення проблеми та перспективи розвитку психологічної служби району за поточний навчальний рік, працівники психологічної служби демонструють свої наробки, надбання, проводять майстер-класи, діляться своїм досвідом з колегами. Цього року на засідання Круглого столу були запрошені і практичні психологи та соціальні педагоги з Городницької та Чижівської ОТГ.
![](https://osvita-novog.at.ua/Novunu/19/04/ksp/ksp-6.jpg)
З привітаннями та доповіддю про роботу психологічної служби виступила методист РМЦ Якубович О.
Жваве обговорення викликав виступ практичного психолога Пилиповицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Ткачук Тетяни «Протидія та попередження булінгу в закладах освіти». Питання це виявилось найбільш актуальним в зв’язку з набуттям чинності 19 січня 2019 року Закону України від 18.12.2018 року № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Були розглянуті не тільки питання протидії явищу булінгу, а й механізми адміністративної відповідальності за булінг. Було обговорено детально зобов’язання закладів освіти забезпечувати на своїх веб-сайтах відкритий доступ до правил поведінки здобувача освіти в закладі освіти, плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, порядку подання та розгляду заяв (з дотриманням конфіденційності) про випадки булінгу від здобувачів освіти, їх батьків.
![](https://osvita-novog.at.ua/Novunu/19/04/ksp/ksp-3.jpg)
Щодо запобігання негативних проявів в учнівському середовищі був присвячений майстер-клас практичного психолога Великомолодьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Новорок Вікторії «Розвиток навичок ефективного спілкування. Зміцнення доброзичливого колективного настрою». Вправи, продемонтровані Новорок Вікторією були неординарними та викликали інтерес у присутніх.
![](https://osvita-novog.at.ua/Novunu/19/04/ksp/ksp-7.jpg)
Дещо незвичайну прективну методику щодо діагностики батьківсько-дитячих відносин презентувала в своєму виступі соціальний педагог Несолонської ЗОШ І-ІІІ ступеінв Наталія Ткалич (методика «Баранчик»). Слід зазначити, що методика відрізняється своєю простотою у виконанні та інформативністю під час інтерпритації, що стане в роботі працівників психологічної служби ще одним інструментом для використання у щоденній роботі.
![](https://osvita-novog.at.ua/Novunu/19/04/ksp/ksp-5.jpg)
Соціальний педагог Колодянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Горбаченко Наталія виступила з методикою проведення батьківських зборів за участю працівника психологічної служби «П’ять мов любові». Даний напрямок в роботі з батьками може вести до кращого розуміння батьками не тільки потреб дитини, а й оптимальних шляхів її виховання.
![](https://osvita-novog.at.ua/Novunu/19/04/ksp/ksp-8.jpg)
Завідуюча логопедичним пунктом Щавінська Марина презентувала інформаційний блок «Як говорити з батьками про інклюзію», а також надала повний пакет документів та літератури щодо роботи з дітьми з особливими освітніми птребами. Також, нею був презентований анімаційний фільм «Дітям про важливе» щодо толерантного відношення до цієї категорії дітей.
![](https://osvita-novog.at.ua/Novunu/19/04/ksp/ksp-9.jpg)
|