17 квітня 2019 року на базі Колодянської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум керівників закладів загальної середньої освіти з теми «Навчальний заклад як простір освітніх можливостей». У заході взяли участь начальник відділу освіти О.А.Антипчук, головний спеціаліст В.П.Андрощук, завідувач РМЦ О.П.Сікора, методисти РМЦ та директори закладів загальної середньої освіти району.
Метою семінару було ознайомлення з досвідом Колодянської ЗОШ І-ІІІ ступенів щодо реалізації концептуальних засад реформи НУШ. Розгляд застосування ІКТ на практиці у навчальній діяльності з використанням можливостей Інтернету і власних мобільних пристроїв дітей.
Відкрила засідання Сікора Ольга Павлівна, завідувач районним методичним центром, яка ознайомила присутніх із програмою семінару.
Боровець Валентина Данилівна, директор Колодянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів презентувала модель розвитку навчального закладу згідно концептуальних засад реформи «Нова українська школа», розповіла про організацію сучасного освітнього простору з метою виявлення креативного потенціалу учнів та педагогів.
Вчитель першого класу Троцька Валентина Вадимівна у свому виступі зазначила, що НУШ - не тільки нові програми та підручники, це ще й новий освітній простір, який має бути зручним та комфортним для кожного першокласника, отже облаштування кабінету має велике значення у навчальному процесі. Учасники семінару мали змогу детально оглянути створене в школі освітнє середовище для навчання учнів 1 класу.
Під час інформаційно-презентаційного модуля «Використання ІКТ та візуальних засобів навчання на уроках» були розглянуті питання:
- «Використання сервісів LearningApps та PHET для створення інтерактиву на уроках фізики»
(Назаров Сергій Петрович, вчитель фізики);
- «Інтерактиавні тренажери для формування комунікативних навичок на уроках англійської мови»
(Гавронська Ольга Геннадіївна, вчитель англійської мови);
- «Сучасні інформаційні технології та інноваційні методики навчання на уроках біології. (Робота з інтерактивною дошкою та сервісом LearningApps)»
(Гордійчук Ірина Степанівна, вчитель біології);
- «Комплексне використання платформ Thinglink і Kohoot.it та мобільних пристроїв в навчально-виховному процесі»
(Опанасюк Сергій Романович, вчитель математики та інформатики);
- «Інформаційно-комп'ютерні технології в роботі вчителя музичного мистецтва»
(Павленко Олександр Борисович, вчитель музичного мистецтва).
У кінці підведено підсумки роботи семінару.
Начальник відділу освіти Антипчук Олександр Анатолійович у заключному слові подякував директору та колективу школи за проведений семінар, високо оцінив працю педагогів, а також наголосив, що процес оновлення змісту освіти, упровадження сучасних інформаційних технологій та інноваційних методик триває.
|