22 січня 2015 року на базі районного методичного центру проведено інструктивно-методичну нараду з головами методичних об’єднань класних керівників загальноосвітніх навчальних закладів району на тему: «Роль класного керівника у формуванні національної свідомості та самосвідомості учнівської молоді», в якій взяли участь 40 педагогів.
За електронною презентацією методиста Вознюк Тетяни Миколаївни опрацьовано зміст «Програми українського патріотичного виховання дітей та учнівської молоді» (автори: Іван Бех, доктор психологічних наук, дійсний член НАПН України, директор Інституту проблем виховання НАПН України, Катерина Чорна, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії морального та етичного виховання Інституту проблем виховання НАПН України) та «Методичні рекомендації в організації патріотичного виховання дітей та учнівської молоді у 2014-2015 навчального року» (лист МОН України від 27.11.2014 №1/9-614).
Обговорено реалізацію педагогічними колективами принципів та змісту діючої програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» (наказ МОН України №1243 від 30.10.2011 року). Проведено анкетування з метою визначення знання основних положень програми класними керівниками.
Класний керівник Колодянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Каленюк Світлана Борисівна ознайомила учасників наради з матеріалами засідання обласної школи передового педагогічного досвіду з проблеми: «Система роботи класного керівника (за матеріалами переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року»)», яке проходило на базі Житомирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 16. Представлені до уваги присутніх презентаційні і відеоматеріали відобразили систему роботи цього навчального закладу і зокрема класного керівника Дудчак І.С. «Моделювання виховної системи 11 класу. «Я – креативна індивідуальність» 2008-2015 роки».
Повідомлено про проведення Всеукраїнського конкурсу художньо- документальних відеороликів «Чорно-біле кіно» (з 01 грудня 2014 року по 01 березня 2015 року), метою проведення якого є профілактика вживання наркотичних речовин, алкоголю та тютюнопаління серед підлітків і молоді та підвищення їх рівня усвідомлення щодо вибору власної безпечної поведінки.
Так як класні керівники є безпосередніми координаторами діяльності шкільного учнівського самоврядування, коротко повідомлено про план роботи районного шкільного парламенту, а саме: проведення І туру Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоровий спосіб життя» (орієнтовно 19 березня), конкурсу електронних учнівських презентацій «Я – Громадянин» (орієнтовно 28 квітня) та представлення реалізованих старшокласниками проектів РШП: «Дитячі організації в країнах Євросоюзу» (орієнтовно 24-26 лютого) і «Подорожуємо Україною» (орієнтовно 31 березня).
Отже, важливу роль у формуванні національної свідомості, патріотичному вихованні дітей та учнівської молоді відіграє педагог, його особистий приклад, його погляди та практичні дії, що мають бути взірцем для наслідування. Якість виховного процесу напряму залежить від рівня підготовленості педагогів взагалі і до кожного конкретного заходу зокрема; використання різноманітних методів і форм; знання та вмілого врахування вікових й психологічних особливостей дітей; відвертості, емоційності, оптимізму та активної патріотичної позиції вчителя – класного керівника.
|