Серед різноманітних засобів виховання учнівської молоді туристсько-краєзнавча діяльність має значні можливості та переваги. По-перше, вона є засобом виховання, який забезпечує комплексний вплив на формування особистості. По-друге, туристські подорожі, екскурсії, змагання не вимагають посилення мотивації діяльності, тому що відповідають бажанням, зацікавленням і потребам дітей та юнацтва. По-третє, туризм та краєзнавство відіграють важливу ідеологічну, пізнавальну, оздоровчу роль, активно впливають на формування здорового способу життя, патріотичне виховання, морально-вольові якості. Туристсько-краєзнавча діяльність є багатогранним видом діяльності учнівської молоді, надає їй можливість для самовдосконалення, самоствердження, сприяє розвитку учнівського самоврядування.
16 вересня 2015 року на базі смт. Городниця був проведений обласний семінар-практикум для керівників туристсько – краєзнавчих гуртків на тему "Методичні та практичні рекомендації з підготовки до змагань туристів-краєзнавців".
Зустріч учасників семінару відбулася біля меморіалу "Партизанський дуб". Учні 10 класу Городницької ЗОШ І-ІІІ ст. Супрунчук Олег та Майданович Яна провели цікаву екскурсію по меморіалу.
Відкриття семінару відбулося в Городницькій ЗОШ І-ІІІ ст. Начальник відділу освіти О.А.Антипчук привітав гостей та розповів про шкільне життя району. Гості ознайомились з презентацією проекту: "Еколого-краєзнавча діяльність – одна з пріоритетних форм роботи з учнівською молоддю". Яку підготували керівник туристсько-краєзнавчого гуртка Нагірняк І.В. та учениця 10 класу Майданович Яна.
Дуже цікаву екскурсію провели учні по шкільному музею.
Екскурсія до Свято-Георгієвського Городницького ставропігійного монастиря входила також до програми семінару.
А в Городницькому парку учасників семінару чекали вихованці спортивного туризму. Керівник гуртка зі спортивного орієнтування Дорошкевич П.О. (Орепівська ЗОШ І-ІІІ ст.) та вчитель географії Калинівської ЗОШ І-ІІ ст. Гнап Ю.М. з учнями Городницької ЗОШ показали учасникам семінару як проводиться спуск, підйом, орієнтування по карті, в’язання туристичних вузлів.
Переправа по мотузці з перилами. Між двома опорами паралельно натягуються дві мотузки. Нижня – вантажна, верхня – перильна. Перильна мотузка від вантажної натягується на висоті до 1,5 м. На початку та в кінці етапу знаходяться контрольні лінії. Учасники, рухаючись ногами по нижній (вантажній) та притримуючись за верхню (перильну) мотузку, долають етап.
Цікаво пройшло проходження екологічної стежки: Городницьке лісництво; Городницький заказник.
Закінчився семінар-практикум засіданням круглого столу, де було підведено підсумки семінару.
|