17 травня 2011 року на базі районного методичного центру відбувся районний конкурс-захист Web-сайтів. У конкурсі приймали участь 14 шкіл району, які створили сайти шкіл на цей час.
До учасників конкурсу звернулися заступник начальника відділу освіти Андрощук В.П. та завідуюча РМЦ Сікора О.П., які зазначили, що питання комп'ютеризації та впровадження нових технологій у системі середньої освіти актуальне і важливе, адже навіть на сьогодні вже важко уявити життя без Інтернету. Науково-технічний прогрес ніхто не відміняв, а розвиток інформаційного суспільства тільки почався. Для того, щоб бути повноправним членом такого суспільства, необхідно, як мінімум, уміти спілкуватися з комп'ютерною технікою та вільно орієнтуватися в мережі Інтернет, а ці навички прищеплювати кожній людині краще у шкільному віці. І якщо зараз виникає запитання щодо доцільності створення власного сайту шкільного закладу, то через деякий час його наявність буде звичайною справою. Наявність якісного власного веб-сайту автоматично підвищить авторитет школи, він є достатньо корисною річчю в плані інформаційного забезпечення. Адже шкільний сайт – це: - візитка школи в мережі Інтернет, за якою її оцінюватимуть як батьки школярів, так і в професійному колі. У першу чергу це потрібно для дирекції школи задля забезпечення формування іміджу школи, залучення кадрів та учнів, вивчення психологічного клімату середовища школярів, організації взаємодії з іншими установами і реклами (завжди необхідно подякувати спонсорам або запропонувати потенційному спонсору «засвітитися» на сайті, розмістивши відповідну інформацію про нього); - корисна інформація для випускників школи (наприклад, щодо чергової зустрічі з одноклассниками, чи як можна допомогти школі); - цікава інформація для батьків (чим живе школа, які досягнення дітей у навчанні, різних конкурсах, змаганнях, розклад батьківських зборів, рішення батьківських комітетів). Зазначену інформацію в повному обсязі можна отримати тільки при відвідуванні шкільного закладу (а це час, якого і так ніколи не вистачає).
Конкурс-захист розпочався з жеребкування. Після чого школи представляли свої сайти. Першим про свій досвід зі створення та наповнення шкільного Web-сайту розповів вчитель інформатики Слободороманівської гімназії Кучерявенко Д.В., який продемонстрував присутнім основні структурні компоненти сайту, а також дав декілька порад адміністраторам-початківцям. Потім представляли свої сайти вчителі з Наталівської, Городницької, Великомолодьківської та Борисівської шкіл.
Сайти навчальних закладів оцінювали: Голова журі – Андрощук В.П. Члени журі: Сікора О.П., Рошка С.П., Якубович О.В., Майдюк І.С.
Оцінка ставилася у чотирьох номінаціях: 1. За зміст інформації на сайті 2. За Web-дизайн сайту 3. За зручність користування сайтом. 4. За презентацію Web-сайту.
При підведенні підсумків конкурсу члени журі відзначили, що на сайтах шкіл бракує вчительських розробок, учнівських робіт, не завжди можна знайти досягнення учнів та педагогів, не регулярно висвітлюються новини. Але слід зазначити, що більша половина сайтів шкіл району існує лише кілька місяців, а наповнення сайту інформацією вимагає багато часу, якого у вчителя інформатики не завжди достатньо. Також одна із проблем – це маленька швидкість завантаження сторінок та недостатня кількість трафіку, який виділено на школу для користування мережею Інтернет. Отже, невирішених проблем ще багато, тому й працювати є над чим.
|