10 квітня на базі Суслівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів російської мови та світової літератури «Інтерактивні технології на уроках світової літератури», в якому взяли участь 19 словесників. При вході до школи щиро зустріли гостей керівник закладу Пилипчук О.А., його заступник Яворенко Н.І. та вчитель світової літератури Бучинська С.М., а їхні вихованці піднесли запашний коровай, ласкаво запросивши учасників семінару відвідати Суслівську альма-матер.
Директор школи запропонував переглянути виставки робіт талановитих учнів, а також провів екскурсію затишними кабінетами, змістовно розповідаючи про кожен із них. Гості ознайомилися з презентацію закладу, його досягненнями та традиціями.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Яворенко Н.І. представила здобутки методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу.
Методист РМЦ Рошка С.П. розкрила поняття «інтеракція», ознайомивши з класифікацією інтерактивних технологій та варіантами кожної групи, психолого-педагогічними умовами реалізації інтерактивного навчання та його перевагами, структурою уроку та принципами інтерактивної роботи.
До власної творчої майстерні на урок світової літератури в 6 клас запросила вчитель світової літератури та російської мови Бучинська С.М., що змогла зацікавити романтикою подорожей і пригод не тільки учнів, а й гостей, адже заняття проходило у формі морської подорожі, зі справжньою картою, маршрутом, бортовими журналами. Гортаючи сторінки улюбленого роману Р.Л.Стівенсона «Острів Скарбів», учні зробили висновок, що справжнім скарбом для них є знання, і створили власний острів - Добра.
Під час обговорення уроку словесники відзначили високу майстерність вчителя не тільки у підготовці до нього, а й у продуманості та змістовності кожного етапу, висловивши пропозицію про порушення клопотання перед відділом освіти про відзначення результативної діяльності Бучинської С.М.
Літературно-музична композиція «З любов’ю до України» (Україна в творчості зарубіжних письменників) логічно продовжила урок, а ще відкрила нову грань творчого вчителя Бучинської С.М. – любов до пісні і музики. Захоплення гостей викликали і щирі слова сонетів А.Міцкевича на польській і українській мовах, і мелодійні пісні, і запальні таночки у виконанні учнів закладу. А ще висока виконавська культура, яку наполегливо плекають педагоги Суслівської школи, за що учасники семінару висловили велику подяку.
Власним досвідом використання інтерактивних технологій на уроках російської мови поділилася керівник районної школи ППД учителів-словесників Бармак В.І., вчитель російської мови та світової літератури Киянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка провела з учасниками семінару майстер-клас «На уроках російської я роблю це так…», об’єднавши гостей у групи і запропонувавши їм цікаві завдання.
Змістовними були виступ та презентація про сучасні педагогічні технології вчителя світової літератури Яворівської ЗОШ І-ІІ ступенів, члена районної творчої групи вчителів-словесників Дмитренко Т.В., яка розповіла про використання інтерактивних технологій у власній діяльності.
Серед рекомендацій семінару - спрямування діяльності вчителів-словесників на розробку інтерактивної частини уроку, дотримання основних принципів організації інтерактивної роботи, а ще вивчення та впровадження інноваційного досвіду роботи вчителів з організації інтерактивної діяльності.
|