Школа має бути лабораторією демократії,
пов’язаною з реальним життям,
насиченою живою діяльністю вихованців.
Д.Дьюї (американський філософ,
психолог і реформатор освіти)
31 січня 2017 року в приміщенні районного методичного центру відбувся семінар для педагогів-організаторів на тему: «Реалізація діяльнісного принципу організації виховної роботи в навчальному закладі», в якому взяли участь 25 педагогів загальноосвітніх навчальних закладів району.
![](/Novunu/17rik/02/ped-org2.jpg)
![](/Novunu/17rik/02/ped-org1.jpg)
Сучасні соціальні і економічні проблеми суспільства породжують труднощі у вихованні учнів і це спонукає до пошуку нових підходів в організації виховної роботи в навчальному закладі. Особистість не можна побудувати як продукт, як пасивний результат зовнішніх дій. Можна лише включити його в системну діяльність, викликати власну активність, і тільки через механізми цієї активності (спільно з іншими людьми) він стане тим, чим зробить його діяльність. Видатний педагог А.Макаренко відзначав, що «справжня суть виховної роботи полягає зовсім не у ваших розмовах з дитиною, а в організації її життя».
Учасники семінару розпочали свою роботу із практичної діяльності – створення артбука на національно-патріотичну тематику. Занурившись у творчий процес, педагоги вкотре переконались в тому, що розумно організована практична діяльність є оптимальною умовою для формування позитивних якостей особистості, розвитку й утвердження в дитині природної схильності до добра та готовності розвивати чесноти в собі й навколишньому житті.
![](/Novunu/17rik/02/ped-org3.jpg)
![](/Novunu/17rik/02/ped-org4.jpg)
![](/Novunu/17rik/02/ped-org5.jpg)
![](/Novunu/17rik/02/ped-org6.jpg)
Присутні з цікавістю і схваленням сприйняли виступи своїх колег, які поділились досвідом роботи в організації виховної роботи на основі діяльнісного принципу.
Лариса Арсенівна Плисак (Токарівська ЗОШ І-ІІІ ст.) презентувала фото і відеоматеріали проведення вже традиційного для навчального закладу «Дня Здоров’я».
![](/Novunu/17rik/02/ped-org7.jpg)
![](/Novunu/17rik/02/ped-org8.jpg)
Галина Миколаївна Сафронова (Орепівська ЗОШ І-ІІІ ст.) продемонструвала фотозвіти про діяльність шкільної дитячої організації створеної на основі пластунської методики, про їх цікаві подорожі, зустрічі з відомими людьми, однодумцями та захоплюючі змагання, колективні справи.
![](/Novunu/17rik/02/ped-org11.jpg)
![](/Novunu/17rik/02/ped-org9.jpg)
![](/Novunu/17rik/02/ped-org10.jpg)
Діна Сергіївна М’яновська (Поліянівська ЗОШ І-ІІ ст.) розповіла про активність та ініціативи учнів під час організації відзначення в школі Дня Соборності.
![](/Novunu/17rik/02/ped-org12.jpg)
Ярмольчук Людмила Володимирівна (Наталівська ЗОШ І-ІІ ст.) підготувала для учасників презентаційний звіт-експрес про системну роботу педагогів навчального закладу з врахуванням діяльнісного принципу виховання.
![](/Novunu/17rik/02/ped-org13.jpg)
До виступаючих з розповідями про шкільні заходи долучились педагоги-організатори: Косенівської ЗОШ І-ІІІ ст. Василець Наталія Федорівна, Пилиповицької ЗОШ І-ІІІ ст. Кочубей Світлана Олександрівна, Жолобненської ЗОШ І-ІІІ ст. Кондратюк Ірина Ігорівна, Таращанської ЗОШ І-ІІ ст. Войналович Галина Анатоліївна.
|