«Справжні безсмертні твори мистецтва залишаються
доступними і доставляють насолоду всім часам і народам»
Георг Гегель
26 жовтня 2018 року на базі Пилиповицької ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено семінар-практикум учителів художньої культури «Практичний аспект виховання патріотизму на уроках художньої культури (групові дискусії, проектні роботи, діалоги, творчі завдання)». Участь в роботі семінару-практикуму взяли вчителі художньої культури з Броницькогутянської (Васильчук І.З.), Великомолодьківської (Малиновська Т.Г.), Гульської (Борисюк О.К.), Несолонської (Валінкевич Т.С.), Суслівської (Лобунець А.С.) ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Змістовною електронною презентацією про історію діяльності школи Тарнавська Тамара Петрівна, заступник директора непомітно підвела до відвідання присутніми відкритого уроку в 10 класі за темою «Діалог культур: Україна – Африка».
Вчитель художньої культури Дзюба Елла Володимирівна і десятикласники Пилиповицької школи організовано, цікаво й детально розкрили тему уроку, використавши презентаційні й наочні матеріали, що розкривають національний колорит українського та африканського народів, починаючи від трипільської та єгипетської культур і до тепер.
Разом з учнями учасники семінару-практикуму в процесі уроку активно включилися в роботу з виготовлення та презентації лепбуку «Я і моя Батьківщина».
Повним довершенням семінару-практикуму стали:
- майстер-клас педагога-організатора школи Кочубей Світлани Олександрівни з вивчення поліського народного танцю «Шир»;
- яскраві виступи дитячого танцювального колективу «Віночок», вокального тріо «Чарівниці»;
- матеріали виставок робіт учнів та вчителів школи.
Підводячи підсумки семінару-практикуму методист РМЦ Костюк К.М. зауважила, що архітектура, скульптура, живопис, декоративно-прикладне мистецтво, графіка, музика, художня література, фотомистецтво, театр, кіномистецтво, телебачення є неодмінним джерелом та носієм національної ідеї. А патріотизм – це особливе високосмислове почуття-цінність, яке характеризує позитивне ставлення особистості до народу, Батьківщини, держави та самої себе. Звернула увагу на слова давньогрецького філософа Демокріта про те, що «ні мистецтво, ні мудрість не можуть бути досягнуті, якщо їм не вчитися».
«Сила і ефективність патріотичного виховання визначається тим,
як глибоко ідея Батьківщини опановує особистістю,
наскільки яскраво людина бачить світ і саму себе очима патріота»
В.О.Сухомилинський
|