«Пізнання мови — це пізнання народу, його єства, його душі, його витоків
та історичних шляхів — усього того, чим народ цікавий для інших народів»
(З кн. «Мова і нація»)
Вивчення іноземних мов сьогодні є одним з пріоритетів політики нашої держави, оскільки знання мов стає одним з головних інструментів невідворотності приєднання України до ділового освітнього, наукового та культурного простору країн європейської спільноти. Недарма у закладах загальної середньої освіти району вивчаються англійська, німецька, польська і французька мови. Педагоги наполегливо удосконалюють знання своїх вихованців, їх уміння та навички з іноземних мов, вміло стимулюють подальше оволодіння іноземними мовами. Своїм досвідом вони завжди діляться з колегами. Так, відповідно до плану методичної роботи РМЦ, 14 лютого 2019 року проведено семінар-практикум учителів німецької мови на базі Колодянської ЗОШ І-ІІІ ступенів за темою «Навчання лексики на уроках німецької мови з урахуванням вікових особливостей учнів», досвідом роботи на якому щедро поділилася Ганна Анатоліївна Новаківська, вчитель німецької мови названої школи. В роботі семінару-практикуму взяли участь учителі німецької мови ЗЗСО району й ОТГ: Гудзь О.П. (Немильнянська ЗОШ І-ІІ ступенів), Король А.Б. (Орепівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Філоненко Г.О. (Пилиповицька ЗОШ І-ІІІ ступенів), Букацька М.П. (Токарівська ЗОШ І-ІІІ ступенів); Мордас В.В. (Барвиніська ЗОШ І-ІІІ ступенів) і Радзивіл Т.В. ( Яворівська ЗОШ І-ІІ ступенів) з Брониківської ОТГ; Власюк Г.М. (Суховільська ЗОШ І-ІІ ступенів) і Садовнік І.В. (Косенівська ЗОШ І-ІІІ ступенів) з Піщівської ОТГ.
![](/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1697.jpg) ![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1700.jpg)
Практичну частину семінару-практикуму було реалізовано через відкриті уроки: «Welche Speisen magst du» з навчальної теми «Їжа» — 6 клас,« Die Berufwunsche» з начальної теми «Професії» — 10 клас і позакласний захід «Der Velentinstag».
![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1710.jpg) ![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1714.jpg)
![](/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1723.jpg) ![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1726.jpg)
![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1733.jpg) ![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1746.jpg)
![](/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1750.jpg) ![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1751.jpg)
![](/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1775.jpg) ![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1777.jpg)
![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1781.jpg) ![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1783.jpg)
![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1785.jpg) ![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1789.jpg)
![](/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1790.jpg) ![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1798.jpg)
![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1799.jpg) ![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1803.jpg)
![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1806.jpg)
![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1810.jpg) ![](/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1820.jpg)
![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1826.jpg) ![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1835.jpg)
![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1836.jpg)
Опрацювання листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-41 від 23.01.2019 р. (проведення ДПА з іноземних мов у ЗЗСО у 2018-2019 навчальному році), екскурсія по школі, ознайомлення з творчою лабораторією вчителя німецької мови Новаківської Г.А. та обмін думками і досвідом роботи з приводу актуальності обраної для семінару-практикуму теми. склали його теоретичну частину.
Варто відзначити, що підсумовуючи роботу семінару-практикуму, його учасники відзначили:
*всі заплановані заходи, проведено на високому науково-методичному рівні;
*учителем-предметником широко використано потенціал нових
комунікативних та інформаційних технологій з метою формування лексики учнів;
*враховуючи те, що німецька мова в школі вивчається як друга іноземна, діти навчені перемикатись з однієї мови на другу, використовуючи знання кількох мов і, маючи необхідний лексичний багаж, спокійно спілкуватись відповідно до життєвих ситуацій.
![](/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1759.jpg) ![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1760.jpg)
![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1764.jpg)
Артистичність школярів, їх спілкування німецькою мовою та естетичне оформлення класних кімнат до Дня св. Валентина сприяли гарному враженню від почутого і побаченого в школі.
![](http://osvita-novog.at.ua/Novunu/2019/feb/ger/IMG_1771.jpg)
|