Пріоритетом державної політики розвитку освіти в Україні визначено практичну і творчу складову навчальної діяльності. На думку сучасних педагогів, саме набуття життєво важливих компетенцій може дати людині можливість орієнтуватись у сучасному суспільстві, сприяє формуванню в особистості здатності швидко реагувати на запити часу та збереженню свого життя і здоров’я.
Так 24 березня 2010 року на базі Колодянської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов семінар - практикум вчителів природничого циклу на тему: «Практична діяльність у вивченні природознавства та основ здоров’я». Учасників семінару привітно зустріла директор школи Якубовська Віра Мартинівна. Яка ознайомила гостей з традиціями роботи педагогічного та учнівського колективів, коротко поділилися досвідом своїх надбань.
Педагогічний колектив активно працює над вивченням, впровадженням педагогічних технологій та позитивного педагогічного досвіду, що сприяє результативності навчально-виховної роботи з учнями.. Так, в 6 класі на уроці природознавства «Склад та межі біосфери» (Філончук Надія Никифорівна) застосування інтерактивних технологій дало можливість залучити кожного учня до обговорення проблеми, що сприяло розвитку творчих здібностей, критичного мислення, уміння працювати в колективі. На основах здоров’я в 7 класі «Психологічні конфлікти та способи їх розв’язання» (Гордійчук Ірина Степанівна) учні продемонстрували навички співпраці, колективного пошуку рішень, взяли активну участь у навчанні та передачі своїх знань іншим.
Учасники семінару-практикуму відзначили сумлінність, наполегливість, педагогічний талант своїх колег. Побажали подальшого творчого зростання.
Методист районного методичного центру підсумовуючи роботу семінару-практикуму підкреслила, що використання таких методичних прийомів дають змогу зосередити максимум уваги учнів на пошуковій і пізнавальній діяльності, створенні умов для забезпечення навчальної діяльності учнів і розвитку індивідуальних особливостей.
|