17 грудня 2010 року на базі Курчицької ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Захарчук Ю.В.) проведено районний семінар вчителів географії з питання «Форми навчальної діяльності учнів в умовах диференційованого навчання на уроках географії та природознавства». Епіграфом до семінару став вислів Б.Шоу: «Єдиний шлях, що веде до знання – це діяльність». Він дійсно прослідковувався під час уроку та позакласного заходу не лише в роботі учнів, а й гостей у ході організації групової роботи у педагогічному тренінгу «Диференціація – це вічна інновація», проведеного методистом Н.К. Дем’янчук.
В рамках практичного блоку учасники семінару відвідали урок учительки географії Романчук Світлани Григорівни у 7 класі «Природні зони Австралії. Органічний світ. Особливості грунтово – рослинного покриву. Унікальність. Зміна природи людиною». Цікавою та захоплюючою була подорож на борту уявного літака над Австралією, яку організували учні-журналісти, стюардеси, біологи, зоологи, орнітологи та грунтознавці. Згідно маршрутного листа мандрівка здійснювалась природними зонами Австралії, в ході якої учні знайомились з рослинним та тваринним світом. Для того, щоб здійснити цю подорож, учням доводилось купувати квитки за «свої знання», працюючи в групах в ході ігор: «вірю-не вірю», «термінологічна ромашка», «галявина кросвордів», «чорний ящик», «змагання з Мюнхаузеном», «суперник», де чітко прослідковувалась технологія диференціації на різних етапах уроку. Кожен з нас знає, що завдання вчителя на сучасному етапі - не лише дати учневі певні знання, а й навчити мислити, оперувати отриманими знаннями. А це багато в чому залежить від творчості вчителя. Даний урок, на думку учасників семінару, показав, що Світлана Григорівна дійсно творчо працюючий педагог, який вміє зацікавити учнів своїм предметом.
Як продовження мандрівки, був організований захід «Тут все священне, все твоє, бо зветься просто краєм рідним». У ході усного журналу відбулося знайомство з рідним краєм – Житомирщиною, зокрема Новоград – Волинським районом та рідним селом Курчиця. Гортаючи сторінки журналу. запрошені ознайомились з історією села («Знайомся та пам’ятай»), природними властивостями, рослинним та тваринним світом Звягельщини та села Курчиця («Бризками води умийся», «Дихай і бережи», «Корисні копалини») та заповідними зонами Новоград-Волинського району («Візьми з собою в дорогу»). Кожна сторінка усного журналу розпочиналась піснею або віршем про рідне село Курчицю, в кожному слові яких висловлено любов до отчого краю.
Підсумовуючи роботу семінару, всі його учасники відзначили високий рівень підготовки, подякували колективу за його проведення.
|