21 лютого на базі Ярунської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар вчителів інформатики на тему: «Вибір та пошук методичних шляхів у вирішенні навчальних та виховних завдань курсу інформатики».
Директор школи Горблюк М.Й. познайомила гостей з навчальним закладом, продемонструвала експрес-портрет школи.
Зав. РМЦ Сікора О.П. сконцентрувала увагу присутніх на особливостях викладання інформатики та її роль в умовах реформування освіти, реалізації нових Державних стандартів базової та повної загальної освіти. Ольга Павлівна ознайомила присутніх з концепцією «Нова школа», проект Типового навчального плану для 10-11 класів та проектом нової програми з інформатики 5-9 класів.
Метою навчання інформатики у школі є накопичення бази знань, яка має забезпечити формування у випускників школи інформаційної та медіа- грамотності та розвиток інформаційно-цифрової компетентності. Сьогодні, як ніколи, є актуальним питання зміни ролі учня з пасивного слухача на активного учасника навчального процесу. Тому сучасний вчитель повинен урізноманітнювати форми роботи на уроці так, щоб кожен учень відчув необхідність своєї присутності.
Фрагмент уроку у 8 класі «Налаштування програм в середовищі Lazarus» з використання тестових технологій продемонстрував вчитель інформатики Ярунської школи Шмерега Л.М.
У практичному блоці семінару вчителі поділились досвідом використання методів активного навчання. Про використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі школи розповіла заступник директора Лагасюк Л.Ю.
Про використання інтерактивних методик, ділових ігор, інтелектуальних вікторин, театралізованих фрагментів уроків під час викладання інформатики говорили вчителі Чижівської школи Колесник С.М. та Романюк А.М. Вчитель інформатики Городницької ЗОШ Поліщук А.В. ознайомила присутніх з технологією змішаного навчання та продемонструвала відеофрагмент уроку «Дії над об’єктами файлової системи» з використанням даної технології.
Про цікаві моменти олімпіадних завдань з ІКТ розповіла Сікора Я.Б., кандидат педагогічних наук, зав. кафедри прикладної математики та інформатики ЖДУ імені Івана Франка та провела практикум по розв’язуванню задач в середовищах MS Word та MS Excel.
Учасники семінару мали можливість ознайомитись з матеріально-технічною базою з інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному закладі.
|