Днями перед учителями початкових шкіл гостинно відкрила двері Майстрівська загальноосвітня школа І ступеня. На базі даного закладу пройшов семінар-практикум вчителів початкових класів на тему «Впровадження сучасних технологій та інновацій в процесі формування пізнавальної діяльності в початковій школі». Семінари-практикуми – це насамперед цікаве спілкування, зустріч з однодумцями, які прагнуть удосконалювати процес навчання молодших школярів, ознайомлення з новинками у практиці інших учителів і в педагогічній літературі, обмін професійним досвідом. Учителі Майстрівської школи майстерно провели уроки: Лук’янчук Галина Василівна у 3 класі - образотворче мистецтво на тему «Малювання ілюстрації до української казки «Коза дереза»» та у 1 класі - Я і Україна (природознавство) на тему «Як ставитися до інших. Умій дружити»»; Чорноус Тетяна Петрівна у 4 класі – українська мова на тему «Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні» та у 2 класі – трудове навчання «Створення з природного матеріалу аплікаційних композицій»
Тетяна Петрівна та Галина Василівна провели виховний захід «Ти наше диво калинове, кохана українська мово!» показавши дітям красу і багатство української мови за допомогою народної творчості, творів письменників і поетів. У ході заходу діти декламували вірші, співали пісні закликаючи вивчати рідну мову, милуватися її красою.
Під час семінару Єфімчук Віра Миронівна, вчитель Жеребилівської школи, поділилась досвідом роботи щодо формування пізнавальної діяльності в початковій школі. У своєму виступі Віра Миронівна зазначила, що дитинство - це період розвитку, формування та становлення особистості. Дуже важливо в цей час створити умови доброзичливості, зацікавленості, ввести дитину у світ ігрових і реальних ситуацій, які б допомогли пізнати довкілля, орієнтуватись у стосунках з людьми, бути активними учасниками суспільних відносин. Психічне здоров’я дитини, розвинуті гуманні почуття й емоції є результатом культури взаємин батьків, вчителів і дітей молодшого шкільного віку. Тому Павлова Тетяна Анатоліївна, вчитель Маковицької ЗОШ І ступеня, запропонувала цікаві та корисні психологічні вправи для використання на уроці, батьківських зборах, у роботі з гіперактивними, агресивними дітьми, а також вправи, спрямовані на особистість вчителя, які сприяють розвитку уміння розслабитися, звертати увагу на себе.
У ході семінару вчителі не лише обмінювалися досвідом, а й мали можливість замислитися та висловити свої думки з приводу найактуальніших питань школи І ступеня.
|