Вітаю Вас Гість | RSS              Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

План роботи відділу
План роботи відділу на тиждень

План роботи відділу на рік

Методичні видання


Сайти ЗНЗ району

http://zholobne-zosh.zt.sch.in.ua/


Статистика

Онлайн всього: 28
Гостей: 28
Користувачів: 0

Форма входу

Підписка на новини


Підписатись на новини відділу освіти

Отримуйте всі актуальні новини на ваш e-mail




Головна » 2013 » Жовтень » 24 » Семінар вчителів української мови та літератури
14:38
Семінар вчителів української мови та літератури

Якою б справою не займалася дитина, головним завданням педагога є збереження її здоров’я. Адже це одне з основних джерел щастя, радості та повноцінного життя батьків, учителів, суспільства та держави в цілому.

Саме питанню використання здоров’язбережувальних технологій на уроках словесності був присвячений районний семінар учителів української мови та літератури, що відбувся на базі Малоцвілянської ЗОШ І-ІІ ступенів 22 жовтня. Участь у ньому взяли 10 молодих і новопризначених педагогів, а також 10 представників Городницького освітнього округу.


Зустріли гостей урочисто учні та адміністрація школи, запросивши ознайомитись із закладом.

Актуальність обраної теми семінару обґрунтувала методист РМЦ Рошка С.П., запропонувавши план його проведення та побажавши найкращих вражень від заходів.  

Директор школи Шостак А.М. презентувала роботу ввіреного їй навчального закладу.


Пашківська Т.Л., практичний психолог, провела з учасниками тренінг, що допоміг познайомитись один з одним та позитивно налаштуватись на роботу.




Практична частина семінару була представлена уроком української мови у 5 класі на тему: «Тренувальні вправи на визначення другорядних членів речення»,  під час якого діти складали букет здоров’я. Доценко С.П., яка є керівником районної школи молодого вчителя, показала колегам можливості використання кольоро-, музико-, фольк- та казкотерапії на заняттях з рідної мови.






Поділившись на три групи, учасники проаналізували урок за критеріальними показниками з точки зору здоров’язберігаючої педагогіки. Активну участь в його обговоренні взяли: Петровська А.С., вчитель Наталівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Голавська Л.Л., вчитель Курчицькогутянської ЗОШ І-ІІ ступенів, Климчук Р.С., вчитель Тупалецької ЗОШ І-ІІ ступенів.






Досвідом використання здоров’язбережувальних технологій на власних уроках поділилася Гудзь Т.М., вчитель української мови та літератури Івашківської ЗОШ І-ІІ ступенів, показавши велику палітру методів, що сприяють формуванню засад здорового способу життя.


Цікавим та емоційним був захід «Посміхаймося і будьмо здорові», під час якого учні школи продемонстрували артистизм та акторські здібності, додавши чудового настрою гостям.



Смачними тістечками, найрізноманітнішими солодощами, кулінарними шедеврами порадували учасників семінару вихованці школи, запросивши на солодкий ярмарок.


Підводячи підсумки зустрічі,  методист РМЦ Рошка С.П. зазначила, що здоров’язбережувальні технології стали важливою ознакою сучасного уроку.



Рекомендації семінару:

  • Систематично збагачувати свої знання щодо застосування здоров’язберігаючих технологій.
  • Глибоко вивчати і запроваджувати в своїй роботі кращі зразки народної творчості, літературу, присвячену питанням збереження і поліпшення духовного та психічного здоров’я дітей.
  • Вибирати комплекси ритмічної гімнастики, вправи для дихання, вправи "слухняних пальчиків”, які сприяють профілактиці захворювань дітей.
  • Працювати в тісному взаємозв’язку з учнями, батьками, медичними працівниками, з усіма тими, хто зацікавлений у збереженні і зміцненні здоров’я дітей.
  • Не допускати перевантаження учнів, визначаючи оптимальний обсяг навчальної інформації й способи її надання.
  • Враховувати інтелектуальні та фізіологічні особливості школярів, індивідуальні мовні особливості кожної дитини.
  • Планувати такі види роботи, які сприяють зниженню втоми.
  • Змінювати види діяльності, чергувати інтелектуальний, емоційний, руховий види діяльності, групову й парну форми роботи, які сприяють підвищенню рухової активності, вчать поважати думки інших, висловлювати власні думки.
  • Проводити  ігри та ігрові ситуації, нестандартні уроки, інтегровані уроки.
  • З перших хвилин уроку створити середовище доброзичливості, позитивного емоційного налаштування (слід пам’ятати, що психологічний стан і психологічне здоров’я учнів впливає і на фізичне здоров’я).
  • Чітко організовувати навчальну працю (на уроках, де більша частина навчальної діяльності пов’язана з класною дошкою, дуже важливо, щоб до початку уроку було зроблено необхідні записи на дошці: завдання для опитування, план роботи на уроці. Можна відразу вказати ступінь складності завдань. Адже  знаючи весь план уроку, які знання, вміння, навички необхідно набути, який обсяг роботи виконати, учень може обрати ступінь складності завдання, розподілити свою роботу на уроці. Це  формує учня як суб’єкта навчальної діяльності).
  • Проводити роботу з профілактики стресів (хороші результати дає робота в парах, групах, тому що  більш «слабкий» учень відчуває підтримку товариша. Антистресовим моментом на уроці є стимулювання учнів до різноманітних способів виконання завдань. Тоді учень не боїться помилитися, отримати неправильну відповідь.

Учасники висловили подяку і побажання наснаги, здоровя, творчих успіхів господарям школи, охарактеризувавши семінар як актуальний, сучасний, доцільний, чудовий. 


Категорія: Українська мова та література | Переглядів: 1402 | Додав: Кира | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Календар
«  Жовтень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Оголошення!


Новини по категоріях
Оголошення [869]
Семінари [169]
Інформатика [9]
Математика [12]
Фізика [14]
Хімія та біологія [23]
Позашкільна робота [246]
Дошкільна освіта [46]
Бібліотека [31]
Спорт [184]
Трудове навчання [12]
Навчально-виховна робота [61]
Українська мова та література [55]
Музичне мистецтво [3]
Початкові класи [38]
Географія, економіка [11]
Історія, правознавство [22]
Вітання [163]
Атестація шкіл та ДНЗ [18]


Перекладач сайту


Корисні сайти
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 



 


Відділ освіти Новоград-Волинської районної державної адміністрації ©2009-2024


Адміністратор сайту - Ткачук Максим Анатолійович
Хостинг від uCoz