Кожна молода людина, яка стоїть на порозі самостійного життя, мріє про те, щоб воно було щасливим. Запорукою особистого щастя багато хто вважає створення сім’ї та народження дітей. Без сім’ї людське життя неповне. Бути подружжям та батьками теж непросто. Науковці вважають, що сім’я – це як тіло людини, складний організм, що має функціонувати як самодостатня, збалансована система стосунків. Воно може, як і людський організм, переживати труднощі росту та змужніння у стосунках між подружжям, батьками та дітьми. Та попри всі негаразди сім’я має залишатися надійною психологічною «сходинкою», яка допомагає людині вижити в складних умовах життя. Сімейне щастя не дається в готовому вигляді, воно є результатом того, наскільки добре знають молоді люди закони сімейного будівництва та батьківства, пізнали основи відповідальної батьківської поведінки.
З метою розвитку свідомого ставлення до материнства та батьківства у підлітків як основи сімейного життя, формування життєво необхідних навичок у підготовці майбутніх мам до періоду вагітності, пологів та догляду за дитиною по досягненню нею 6-річного віку, 28 грудня 2010 року стартував проект «Школа батьківства». На базі РМЦ розпочала свою роботу Вітальня для майбутніх матусь, епіграфом до якої стали слова Леоніда Сухорукова: «Є двері, до яких можна достукатись лише власним серцем». У ході тренінгу, який провела методист РМЦ Дем’янчук Н.К., чітко прослідковувалась ідея розуміння підлітками цінності, неповторності та унікальності життя кожної людини, формування власної відповідальності за своє майбутнє та майбутнє своїх дітей.
Інформаційну частину тренінгу розпочала психолог-методист Якубович О.В., яка акцентувала увагу на життєвих цінностях та їх значенні у виборі підлітками майбутнього, сексуальності в житті людини як різновиду людських стосунків, ролі та значення цих стосунків, особливостям кохання і дружби. Учасникам тренінгу була запропонована гра «Як розпорядитися своїм життям», у ході якої кожен зміг оцінити своє ставлення до життя. З теми «Шлюб. Сім'я. Діти» проінформувала учасників тренінгу спеціаліст Центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Савицька Юлія Володимирівна, яка зазначила, що соціальна роль сім’ї визначається її безпосередньою участю у відтворенні самої людини і в продовженні людського роду. Вчителі-координатори проекту мали можливість прийняти участь у тренінгу «Усвідомлене батьківство» та прослухати міні-лекції з тем:
- «Стилі поведінки батьків»; - «Стилі батьківського виховання»;
- «Сімейні конфлікти».
Роботу над темами зустрічі «Розмноження й індивідуальний розвиток людини» та «Вагітність і пологи» було організовано дитячим лікарем –гінекологом Мороз Наталією Іванівною в ході опрацювання матеріалів тез лекцій з тем : - «Запобігання раннім статевим відносинам, аборти»;
- «Регуляція народжуваності»; - «Гігієна статевих органів»;
- «Ознаки вагітності»; - «Фактори негативного впливу на плід»;
- «Недомагання, токсикози»;
- «Викидні, передчасні пологи, пологове відділення, партнерські пологи»; - «Післяпологовий період». Також учасники Вітальні переглянули відеофільми:
- «Ознаки вагітності»; - «Життя до початку життя»;
- «Розвиток плоду в утробі матусі, УЗД діагностика»; - «Зміни в організмі вагітної»;
- «Щоденник ненародженої дитини»;
- «Пологи». Як підсумок заняття було проведено структурну вправу «Враження» .
В ході тренінгу вчителі мали можливість висловити свої думки з приводу актуальних питань щодо реалізації проекту «Школа батьківства» у навчальних закладах району.
|