В умовах реалізації компетентнісного підходу одним із основних завдань сучасної школи є формування активної інтелектуальної особистості, яка має достатній рівень культури, володіє знанням основних наук, здатна креативно мислити, виявляти ініціативу, творчо вирішувати життєві та професійні завдання. Вагомий внесок у формування такої особистості забезпечує використання в навчальному процесі ІКТ та нетрадиційних форм організації навчання, які створюють умови для активної навчальної діяльності школярів.
З цією метою на базі Наталівської ЗОШ І-ІІ ступенів пройшов семінар вчителів початкових класів з проблеми «Підвищення ефективності уроку в початковій школі шляхом впровадження інформаційно-комунікативних технологій та використання нетрадиційних форм і методів навчання».
Початком роботи семінару став виступ Прищепи Людмили Валеріївни, директора навчального закладу, яка ознайомила присутніх з особливостями роботи колективу, технологіями досягнення успіхів педагогами та учнями у навчально-виховному процесі. З першої хвилини вчителі району мали змогу переконатися, що в навчальному закладі до всього підходять творчо, адже зустріч учасників та презентація школи була побудована на співпраці педагогів та учнів.
Присутні відвідали відкриті уроки, які майстерно провели: Кондратюк Олена Федорівна – урок математики у 2 класі на тему «Вправи і задачі на дії різного ступеня»,
Мамчуровська Тетяна Миколаївна – урок природознавства у 4 класі на тему «Південна Америка».
Приємним сюрпризом для учасників семінару стала музична вистава «По вкраїнській землі Святий Миколай іде», під час якої учні початкових класів продемонстрували артистизм та акторські здібності, додавши чудового настрою та подарувавши гостям на згадку Новорічні обереги.
Продовженням семінару стали майстер-класи, який провели: Семенишина Тетяна Володимирівна на тему: «Впровадження біоадекватної (двопівкулевої) технології (фрагмент уроку розвитку зв’язного мовлення по темі «Написання тексту – міркування «Зима – чудова пора року»)»;
Макарчук Інна Андріївна на тему «Використання ейдетики на уроках в початкових класах»;
Мосійчук Світлана Володимирівна, вчитель Пилиповицької ЗОШ І-ІІІ ступенів на тему «Використання нетрадиційних методів навчання на уроках».
Педагогами були використані інтерактивні методи навчання, нетрадиційні форми, які зацікавили учасників семінару.
Методист РМЦ Лопатюк Валентина Григорівна у своєму виступі звернула увагу на використання нестандартних організаційних форм навчання учнів початкових класів. Вона зазначила, що поряд із традиційними уроками актуальним стає використання нетрадиційних форм організації навчальної діяльності, оскільки вони наближають шкільне навчання до реалій життя, захоплюють учнів, формують стійкий інтерес до навчання, спонукають до пошуку оптимальних шляхів вирішення нестандартних ситуацій, творчого застосування знань, умінь, способів дій, задовольняють потребу дітей в інтелектуальному розвитку, здійснюють позитивний емоційний вплив.
Семінар пройшов у творчій атмосфері, а його учасники отримали багато корисної інформації, а також електронні диски з матеріалами семінару, які вчителі зможуть використати у своїй роботі.
|