Вимоги сучасності потребують переорієнтації змісту виховання підростаючого покоління, зміщення акцентів на створення умов для поступального, повноцінного, всебічного розвитку особистості. Для того, щоб навчити дітей жити, успішно діяти у світі, самовизначитися у ньому, необхідно сформувати у них, починаючи з дошкільного віку, ціннісне ставлення до себе, свого образу „Я”, одним із компонентів якого є „Я – здоровий”. Цілком логічно, що першою освітньою лінією Базового компонента дошкільної освіти як Державного стандарту дошкільної освіти України визначено «Особистість дитини», що складається з двох частин: «Здоров’я та фізичний розвиток» і «Самоставлення».
З метою вирішення даного питання, 5 жовтня 2017 року відбулася нарада-семінар завідувачів та медичних сестер ДНЗ Новоград-Волинського району на тему «Формування ціннісного ставлення до власного здоров’я в контексті Базового компонента дошкільної освіти».
![](/Novunu/17rik/10/1.jpg)
В роботі наради-семінару взяли участь начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Новоград-Волинського районного управління ГУ ДПСС Кащук Валентина Миколаївна, завідувачі та медичні працівники дошкільних навчальних закладів району.
Методист районного методичного центру відділу освіти Гопанчук В.В., висвітлила проблему погіршення здоров’я дошкільнят і запропонувала виробити спільний план дій щодо його поліпшення, адже охорона і зміцнення здоров'я малят – один з найважливіших аспектів забезпечення сприятливої екології дитинства, яка дає змогу реалізовувати всі інші завдання дошкільної освіти, зокрема підготовку до школи.
![](/Novunu/17rik/10/2.jpg)
![](/Novunu/17rik/10/3.jpg)
Кащук В.М., проаналізувала стан підготовки дошкільних навчальних закладів до початку нового 2017-2018 н.р., зосередила увагу медичних сестер на перевагах нового Санітарного регламенту, на необхідності забезпечення якісного медико-педагогічного контролю за станом фізичного виховання та організації харчування в дитячих садках.
![](/Novunu/17rik/10/4.jpg)
Під час обговорення було розкрито проблему постачання продуктів харчування та виконання натуральних фізіологічних норм харчування дітей у ДНЗ.
![](/Novunu/17rik/10/5.jpg)
![](/Novunu/17rik/10/6.jpg)
На завершення кожен отримав пакет документів, який містить нормативно-правову базу, зразки обліково-звітної та медичної документації, встановленої МОЗ України.
|