. Слід відзначити роботу педагогічного колективу Чижівської ЗОШ І-ІІІ ступенів по проведенню занять на фольклорну тематики у «Бабусиній світлиці». Завідуюча кабінетом Шевчук Галина Аврамівна.
. . . Сучасні вимоги до організації навчально-виховного процесу в національній школі потребують максимальної мобілізації найважливіших педагогічних засобів. Одним з найдійовіших з них є використання на уроці елементів народної педагогіки, народознавства. Адже народна педагогіка, традиції, звичаї народу виникли в процесі формування нації. . Провести заняття на фольклорному матеріалі у кабінеті «Бабусина світлиця» допоможуть надбання папок «Народні прикмети та повір’я», «Народні пісні нашого села», «Український національний одяг», «Рушнички, ви мої, рушнички», «Народні спостереження», «Народні приказки та прислів’я», «Мамина колискова», «Народні свята та звичаї», «Весільні пісні», «Народ скаже, як зав’яже», «Прислів’я та приказки народів світу». На подібну тематику зібрано також учнівські реферати. . . Особливо дитячу увагу привертають старовинні речі предків: коловоротка, рубель, качалка, масляничка (робота кінця ХІХ- початку ХХ ст. Подарована методистом РМЦ Марциновським В.Ф. – експонат віднайдений на початку 70-х років ХХ ст. у старожителя Майструка А.М., с.Основа Ємільчинського району), гребінь, прач, кошіль для сала, шатківниця, праска, веретено…
. . У кабінеті є вироби з дерева; картини на полотні, дереві місцевого умільця Поденка Ю.; вишиті рушники, сорочки, серветки; крашанки; ложки. Є вишита жіноча сорочка з 1917 року.
. . . . Не проходять учні байдуже повз тин з лози, із-за якого виглядають соняшники. . . Тут можна побачити піч, старовинний посуд, рогачі, коцюбу, є макет сільського подвір’я зразка ХVІІІ століття.
. . Кожного року діє виставка виробів народних умільців нашої школи.
У світлиці зберігаються збірки віршів членів гуртка української мови «Паросток». На згадку кожного року випускники залишають тут святкову стрічку. Є папка з вирізками «Преса про нас». Цілорічно прикрашають кабінет пшеничні колоски та грона калини.
|