Семінар учителів-словесників, який відбувся 20 квітня на базі РМЦ, підтвердив тезу, що в умовах соціокультурної кризи питання гуманізації освітнього простору набуває першочергового значення. Завданням педагогів має стати організація навчально-виховної взаємодії учителя та учня, орієнтованої на особистість як найвищу цінність сьогодення.
А оскільки мистецтво є унікальним засобом впливу на людину, то саме воно може забезпечити творчу та індивідуально-особистісну спрямованість освіти, стати важливим компонентом її змісту.
Тому й темою зустрічі, учасниками якої стали 34 вчителі української мови та літератури, російської мови і зарубіжної літератури, було обрано «Використання елементів артпедагогіки на уроках словесності».
![](/Novunu/17rik/04/slovesniki1.jpg)
Про артпедагогіку як інноваційну технологію особистісно зорієнтованого навчання і виховання розповіла методист РМЦ Рошка С.П., звернувши увагу на активізацію навчальної та пізнавальної діяльності учнів засобами мистецтва, гармонізацію внутрішнього світу дитини та її соціалізацію, виховання самоідентифікації особистості дитини в процесі її залучення до національного та світового мистецтва.
![](/Novunu/17rik/04/slovesniki2.jpg)
Досвідом використання елементів артпедагогіки на власних уроках поділилася під час майстер-класу вчитель української мови та літератури Красилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Якубовська А.Б., запросивши колег створити малюнок музики, артмаску, колористичну гаму тексту.
![](/Novunu/17rik/04/slovesniki3.jpg)
![](/Novunu/17rik/04/slovesniki6.jpg)
![](/Novunu/17rik/04/slovesniki7.jpg)
![](/Novunu/17rik/04/slovesniki8.jpg)
![](/Novunu/17rik/04/slovesniki9.jpg)
Словесники активно включилися в роботу, з цікавістю виконуючи завдання, запропоновані колегою.
![](/Novunu/17rik/04/slovesniki4.jpg)
![](/Novunu/17rik/04/slovesniki5.jpg)
Учасники семінару ознайомилися також зі скрайбінгом як новітньою технікою презентації, комплексно-хвильовим уроком, хмарними технологіями.
Про медіакультуру як фактор професійного розвитку педагога в умовах глобалізації інформаційного простору розповіла вчитель зарубіжної літератури Токарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лопатюк Т.К., зазначивши, що медіа сьогодні представляють собою систему неформальної освіти та істотно впливають на засвоєння людьми різного віку широкого спектру соціальних норм, на формування ціннісних орієнтирів особистості.
![](/Novunu/17rik/04/slovesniki12.jpg)
Словесники обговорили питання підготовки до ДПА, ЗНО, підбили підсумки участі в обласних олімпіадах, конкурсах мовно-літературного спрямування, зробивши висновок, що ефективна взаємодія між учителем і учнем є підставою для взаємного розвитку, самовдосконалення і служить розкриттю індивідуального творчого потенціалу незалежно від художніх, інтелектуальних та інших здібностей кожної дитини.
![](/Novunu/17rik/04/slovesniki10.jpg)
![](/Novunu/17rik/04/slovesniki11.jpg)
|