Сьогодні в умовах величезних змін у соціальному, економічному і політичному житті України постала проблема радикальної перебудови у сфері виховання. Основну увагу педагогів привертає питання формування національної свідомості школярів. Головна мета якого на сучасному етапі – це передача молодому поколінню соціального досвіду, багатства духовної культури народу, його національної ментальності, своєрідності світогляду і на цій основі формування особистісних рис громадянина України. Формування національної свідомості школярів на заняттях – невід’ємна складова гармонійного розвитку особистості. Саме такою була тема районного семінару вихователів ГПД, який цими днями пройшов в Орепівській ЗОШ І-ІІІ ступенів.
На порозі школи гостей зустріли привітні школярі на чолі з директором школи Петруком Миколою Дмитровичем, запросивши до плідної співпраці та приємних вражень від зустрічі. Директор школи провів екскурсію навчальним закладом, розповівши про історію та сьогодення, присутні мали змогу відвідати шкільні музеї: краєзнавчий та Бойової слави.
Практична частина семінару складалася із відвідування самопідготовки та виховного заходу «Моя рідна Україна, я – твоя мала частина», які підготувала і майстерно провела вихователь ГПД Лопоха Тамара Миколаївна. У практичній частині було представлено усе розмаїття української, як традиційної, так і сучасної культури. Тут діти різних вікових категорій і співали, і танцювали, і читали вірші про Україну, про рідне село Орепи, про родину і основне, про що говорили діти – це про свої мрії, а головна дитяча мрія сьогодні – це МИР в Україні.
У теоретичній частині семінару методист РМЦ Лопатюк Валентина Григорівна підняла питання як навчити дитину взаємодіяти у житті з ровесниками і дорослими, як виховати її національно-свідомою, духовно та морально розвинутою, при цьому звертаючи особливу увагу на розвиток індивідуальних здібностей та талант кожного школяра.
Увесь семінар був пронизаний національно-патріотичними почуттями, любов’ю до рідного краю, шанобливим ставленням до традицій нашого народу. Адже, «Хто не знає свого минулого – той не вартий майбутнього».
Учасники семінару довго ділились позитивними враженнями від побаченого і наголошували про необхідність переймання досвіду роботи з формування національної свідомості саме у даному закладі.
Після подібних заходів хочеться вірити, що наші діти виростуть справжніми патріотами, які будуть шанувати свою культуру, традиції, свій народ.
|