Освіта України XXI століття — це освіта відкритого інформаційного простору, глобалізації, трансформації та динамічних змін. Як засвідчує практика, випускники загальноосвітніх шкіл, маючи достатньо високі теоретичні знання, дуже часто не вміють та не можуть реалізувати себе в сучасному динамічному житті. Тому перед учителем загальноосвітньої школи постає проблема формування успішної конкурентноспроможної самодостатньої особистості, яка реалізується через розвиток ділової активності.
Саме цій проблемі був присвячений районний семінар учителів української мови та літератури, що відбувся 12 квітня на базі Токарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. У його роботі взяли участь 33 філологи зі шкіл району, до уваги яких було представлено виставку виробів, виготовлених руками учнів, презентовано навчальний заклад.
Під час теоретичної частини семінару його учасники ознайомились з технологією та сутністю досвіду щодо розвитку ділової активності на уроках української мови та літератури. На урок-мандрівку до 7 класу запросила учасників семінару вчитель української мови та літератури Бойко А.А., якій вдалося так організувати роботу з узагальнення та систематизації знань про прислівник, що в кінці уроку учні утворили ниву знань з колосочків, які вони отримували за кожну правильну відповідь.
Цікаво пройшов інтегрований урок української та світової літератур, який підготували та провели Малина Л.Г. та Лопатюк Т.К. Він був присвячений творчості визначного українського байкаря Л.Глібова. Найбільше свою ділову активність учні Токарівської школи показали під час літературного ярмарку, на якому звучала і весела українська пісня, і дотепне слово. Учасники обговорили відвідані уроки та захід, а також актуальні питання щодо проведення ДПА та підсумкових контрольних робіт.
|