Ні у кого не виникає сумніву,
що прогрес цивілізації залежить
виключно від обдарованих людей
К.Пекес
19 березня 2014 року на базі Федорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум вчителів історії і правознавства на тему: «Розвиток творчої особистості на уроках історії», в якому взяли участь 17 педагогів загальноосвітніх навчальних закладів району.
Сучасне українське суспільство ставить перед школою завдання одночасно із забезпеченням учнів інформацією сформувати у них такі вміння, які давали б їм у майбутньому можливість ефективно діяти в суперечливому та розмаїтому світі, вносити зміни в життя та досягати успіху. Потреба в знанні минулого стає особливо актуальною, коли суспільство, як нині, опиняється перед завданням перебудови основ своєї організації. Головна функція вчителя - в організації та стимулюванні навчального процесу, спрямованого на розвиток особистості учня.
В теоретичній частині семінару до уваги учасників представлені: виступ з електронною презентацією методиста РМЦ Вознюк Тетяни Миколаївни на тему: «Методологічні засади організації розвитку творчих здібностей учнів на уроках історії» та мультимедійні матеріали з досвіду роботи на уроках та в позаурочній діяльності творчого вчителя, чуйної доброї людини, прекрасної жінки, професіонала, вчителя вищої категорії, «старшого вчителя» Загривої Олени Миколаївни.
Проведено анкетування з метою визначення рівня розвитку творчих здібностей учасників семінару. Обговорено правила підготовки і проведення турніру юних істориків, який є однією із форм роботи, що дає можливість вчителю розвивати творчу особистість, готувати її до активного та успішного самостійного життя.
В практичній частині учасники мали можливість бути присутніми на уроці історії у 11 класі по темі: «Перебудова в Україні (1985-1990рр.)» та виховному заході на тему: «Ідея соборності в творах Т.Г.Шевченка», які майстерно і ефективно провела Олена Миколаївна. Кабінет історії, в якому проходять навчальні заняття з історії, оформлений у повній відповідності до нормативних вимог та власного бачення силами педагога у співдружності з адміністрацією школи та батьківським колективом.
В.О.Сухомлинський говорив: «Творчість – це не сума знань, а особлива спрямованість інтелекту, особливий взаємозв’язок між інтелектуальним життям особистості і проявом її сил в активній діяльності». Яскравим прикладом активної творчої вчительської діяльності, в результаті якої зростає нове покоління молодих самодостатніх людей, які мислять і діють по новому, є робота у Федорівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Загривої Олени Миколаївни.
|