Відповідно до плану роботи відділу освіти Новоград-Волинської РДА 28 жовтня на базі районного методичного центру відбувся семінар-практикум для вчителів географії за темою «Формування компетентностей учнів на уроках географії».
Актуальність теми семінару зумовлена вимогами Державного стандарту базової і повної середньої освіти щодо розвитку компетентностей учнів. Метою заходу було – поглиблення теоретичних знань та практичних умінь учителів географії щодо організації навчально-виховного процесу з формування географічних компетентностей учнів.
В заході взяли участь 20 вчителів географії загальноосвітніх навчальних закладів району.
У рамках роботи семінару методист географії Дем’янчук Наталя Костянтинівна здійснила узагальнення теоретичних досліджень щодо формування предметних компетентностей учнів, зокрема географічних.
Практико-презентаційний модуль був представлений досвідом реалізації даного питання на уроках та в позаурочний час вчителем географії Пилиповицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ратохіною Альоною Олександрівною.
Інтерес у вчителів викликала вправа «Встанови відповідність», під час виконання якої вони працювали над вивченням механізмів формування компетентної особистості на уроках географії.
Плідно пройшла робота в групах «Євразія» та «Австралія», яку провели Ратохіна Альона Олександрівна (вчитель Пилиповицької ЗОШ І-ІІІ ступенів) та Мотузок Тетяна Борисівна (вчитель Івашківської ЗОШ І-ІІ ступенів). В ході виконання вправи «Тренажер» учителі злагоджено і творчо працювали над розробками уроків із запропонованих тем:
«Євразія. Загальний огляд. Географічне положення» та «Особливості грунтово-рослинного покриву і тваринного світу, його своєрідність та унікальність. Природні зони Австралії. Зміни природи людиною».
Під час презентацій розробок здійснювався аналіз формування компетенцій учнів на всіх етапах уроку та їх вплив на формування умінь та навичок учнів, які здають зовнішнє незалежне оцінювання з географії.
За результатами роботи семінару-практикуму вчителі отримали рекомендації методичного та практичного спрямування. Учасники заходу подякували вчителям географії Ратохіній А.О. та Мотузок Т.Б. за творчий підхід до організації та проведення заходу та за можливість старшим коллегам поділитись набутим досвідом, а молодим спеціалістам перейняти корисні елементи педагогічної майстерності.
|