16 лютого 2012 року у Чижівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний семінар-практикум вчителів біології та хімії з проблеми «Формування творчої компетентної особистості засобами проектної діяльності». Його відвідали 10 вчителів нашого району, дирекція та вчителі закладу.
З презентацією досвіду роботи «Проектна діяльність як засіб формування життєвої компетентності особистості» виступив вчитель біології, переможець конкурсу «Вчитель року-2012» в номінації «Біологія», Пупенко Богдан Михайлович.
Показовий урок з біології було проведено Богданом Михайловичем у 11 класі на тему: «Формування творчої діяльності учнів за допомогою проектних технологій».
В ході заняття вчитель продемонстрував учасникам семінару можливості застосування на уроках інтерактивної дошки, що дозволяє на рівні сучасних вимог викладати предмет, активізувати діяльність учнів та формувати інтерес до процесу навчання в цілому. Вчителю вдалося поєднати дослідницькі проекти учнів із загальними шкільними дисциплінами (біологією, екологією, хімією), що є одним із найбільш удалих підходів до об`єднання урочної та позаурочної діяльності школярів та впровадження проектної технології в освітній процес.
Майстер-клас, проведений Богданом Михайловичем на досить високому науково-методичному рівні, допоміг кожному педагогу не лише ознайомитися з формами роботи, які застосовує вчитель, а й взяти в них активну участь.
Урок з хімії було проведено Сайко Людмилою Олександрівною у 9 класі на тему «Поняття про полімери на прикладі поліетилену. Використання полімерів».
Людмила Олександрівна, молодий педагог, активно навчається і зростає професійно, має власний педагогічний почерк. Учитель, моделюючи урок- проект хімії у 9класі та використовуючи при цьому мультимедійну дошку, застосовує такі методи та прийоми, які включають учнів у пошукову роботу, здобуття знань та їх практичне застосування, а саме - мотивацію, самооцінку, вміння робити вибір, продумувати наслідки такого вибору, результати власної діяльності.
Людмила Олександрівна поєднала позаурочну та урочну діяльність учнів, залучивши результати їх дослідницької діяльності до змісту урочного навчального матеріалу.
Прекрасний настрій, натхнення вчителі отримали після відвідування виступу екологічної агітбригади «Спалах».
Роботу семінару завершило засідання круглого столу, де були підведені підсумки, вироблені методичні рекомендації. В цілому районний семінар пройшов успішно.
|