16 лютого 2012 року у Чижівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний семінар-практикум вчителів біології та хімії з проблеми «Формування творчої компетентної особистості засобами проектної діяльності». Його відвідали 10 вчителів нашого району, дирекція та вчителі закладу. ![](/Novunu/12rik/02-2012/chizhivka1.jpg)
![](/Novunu/12rik/02-2012/chizhivka2.jpg)
З презентацією досвіду роботи «Проектна діяльність як засіб формування життєвої компетентності особистості» виступив вчитель біології, переможець конкурсу «Вчитель року-2012» в номінації «Біологія», Пупенко Богдан Михайлович. ![](/Novunu/12rik/02-2012/chizhivka3.jpg)
Показовий урок з біології було проведено Богданом Михайловичем у 11 класі на тему: «Формування творчої діяльності учнів за допомогою проектних технологій». ![](/Novunu/12rik/02-2012/chizhivka4.jpg)
В ході заняття вчитель продемонстрував учасникам семінару можливості застосування на уроках інтерактивної дошки, що дозволяє на рівні сучасних вимог викладати предмет, активізувати діяльність учнів та формувати інтерес до процесу навчання в цілому. Вчителю вдалося поєднати дослідницькі проекти учнів із загальними шкільними дисциплінами (біологією, екологією, хімією), що є одним із найбільш удалих підходів до об`єднання урочної та позаурочної діяльності школярів та впровадження проектної технології в освітній процес.
![](/Novunu/12rik/02-2012/chizhivka5.jpg)
Майстер-клас, проведений Богданом Михайловичем на досить високому науково-методичному рівні, допоміг кожному педагогу не лише ознайомитися з формами роботи, які застосовує вчитель, а й взяти в них активну участь.
![](/Novunu/12rik/02-2012/chizhivka6.jpg)
Урок з хімії було проведено Сайко Людмилою Олександрівною у 9 класі на тему «Поняття про полімери на прикладі поліетилену. Використання полімерів». ![](/Novunu/12rik/02-2012/chizhivka7.jpg)
Людмила Олександрівна, молодий педагог, активно навчається і зростає професійно, має власний педагогічний почерк. Учитель, моделюючи урок- проект хімії у 9класі та використовуючи при цьому мультимедійну дошку, застосовує такі методи та прийоми, які включають учнів у пошукову роботу, здобуття знань та їх практичне застосування, а саме - мотивацію, самооцінку, вміння робити вибір, продумувати наслідки такого вибору, результати власної діяльності. ![](/Novunu/12rik/02-2012/chizhivka8.jpg)
![](/Novunu/12rik/02-2012/chizhivka9.jpg)
Людмила Олександрівна поєднала позаурочну та урочну діяльність учнів, залучивши результати їх дослідницької діяльності до змісту урочного навчального матеріалу.
![](/Novunu/12rik/02-2012/chizhivka10.jpg) Прекрасний настрій, натхнення вчителі отримали після відвідування виступу екологічної агітбригади «Спалах».
![](/Novunu/12rik/02-2012/chizhivka11.jpg) Роботу семінару завершило засідання круглого столу, де були підведені підсумки, вироблені методичні рекомендації. В цілому районний семінар пройшов успішно.
|