Єдина справжня розкіш -
це розкіш людського спілкування.
Антуан де Сент-Екзюпері
У сучасних умовах школа повинна забезпечити формування й розвиток інтелектуальної, творчої, ініціативної особистості, здатної жити у принципово нових умовах, реалізувати себе в житті, бути успішною і сприяти розвитку суспільства. Такий процес обумовлений змінами в житті країни, з цією метою на базі РМЦ пройшов семінар вчителів початкових класів з проблеми «Формування комунікативної компетентності молодших школярів на уроках у початковій школі». У семінарі взяли участь 39 педагогів району.
Відкрила семінар методист РМЦ Лопатюк Валентина Григорівна. У своєму виступі вона розкрила всі аспекти формування комунікативної компетентності молодших школярів, зазначила, що сучасна школа — це школа швидкого і гнучкого реагування на динамічні зміни в суспільстві. Серед основних предметних компетентностей значна роль відводиться саме комунікативній, тому що вона означає не лише вміння спілкуватися рідною та іноземними мовами, а ще й характеризується вміннями взаємодіяти з людьми та подіями, є невід’ємною складовою роботи в колективі.
Досвід роботи вчителів початкових класів Киківської ЗОШ І-ІІІ ступенів щодо формування комунікативної компетентності молодших школярів представила Деркач Ірина Володимирівна, голова шкільного методичного об’єднання. Також вона презентувала присутнім фрагменти відео-уроку з першокласниками, розкривши секрети успіху кожного учня.
Учасники семінару переглянули фрагменти відео-уроків, познайомились з досвідом роботи колег, взяли участь у майстер-класах, які провели вчителі Киківської ЗОШ І-ІІІ ступенів:
«Використання інтерактивних технологій на уроках математики», вчитель Венгер Марія Анатоліївна;
«Розвиток зв’язного мовлення та творчих здібностей дітей», вчитель Степанюк Раїса Арсенівна;
«Формування комунікативних компетентностей в процесі проектної діяльності» вчитель Тимощук Валентина Михайлівна.
Чечет Інна Володимирівна, вчитель Немильнянської ЗОШ І-ІІ ступенів, провела майстер-клас на тему: «Здоров’язберігаюча компетентність – запорука успіху мовної, мовленнєвої та соціокультурної складової мовної компетентності».
Зозуля Валентина Олександрівна, вчитель Великогорбашівської ЗОШ І-ІІ ступенів, познайомила присутніх з програмним забезпеченням курсу «Мистецтво», продемонструвавши присутнім фрагмент практичної частини уроку.
Сподобалась всім пісня «Українська Мадонна» на слова Лесі Гудзь, музика Деркач Ірини, яку професійно виконали вчителі Киківської школи Деркач Ірина Володимирівна та Марчук Валентина Сергіївна.
Семінар пройшов у творчій атмосфері, присутні відмітили належну підготовку та ефективність проведених майстер-класів. Подякували за корисну інформацію, яку вони планують використовувати у своїй педагогічній діяльності.
|