«У щасливій школі - щасливі діти». На першому місці - діти, любов до них. Усе робиться для того, щоб учні, яких навчаємо, стали особистостями мислячими, самостійними, творчими, духовно багатими, а вчителі впроваджували у свою роботу те, що творить особистість.
Девізом педагогічної діяльності вчителі Городницької ЗОШ І-ІІІ ст. вважають слова А. Ейнштейна: «Уміє вчити той, хто вчить цікаво».
В істинності цього твердження могли переконатись 30 учасників районного семінару вчителів природничого циклу на тему: «Моделювання цілісних знань про живу природу на уроках біології, хімії, географії, природознавства та основ здоров’я», який відбувся 17.03.2011 року на базі Городницької ЗОШ І-ІІІ ст.
Учасників семінару з хлібом-сіллю зустрів педколектив школи. В ході теоретичного туру ознайомила присутніх з основними напрямками роботи закладу, здобутками та історією школи директор Гончаренко С.В. Впродовж семінару – практикуму методистом РМЦ Дем’янчук Н.К. були виділені методологічні положення, ідеї сучасної природничо-наукової картини світу, які лежать в основі формування цілісності знань про природу, розкриті шляхи та засоби конструювання змісту освіти з метою формування наукової картини світу (НКС), розглянуті умови формування системних знань школярів про природу.
Змістовною та актуальною була і практична частина, на якій вчителі продемонстрували високий професійний потенціал. Вчителі мали змогу ознайомитись з творчими доробками колег:
• Урок біології у 10-в за темою: "Віруси” (вчитель Сольська С.А.)
• Урок хімії у 7 класі за темою: ”Хімічні властивості кисню” (вчитель Маруш С.В.)
• Бінарний урок у 8-б класі (біологія та географія) на тему : ”Українські Карпати” (вчителі Нагірняк І.В. та Нагірняк Б.А.)
• Урок з основ здоров’я у 6-а класі на тему: ”Емоційне здоров’я” (вчитель Крукова Н.О.)
• Урок природознавства у 6-б класі на тему: ”Біосфера-найбільша жива система. Склад та межі біосфери» (вчитель Касьян В.О.)
• Позакласний захід на тему: ”Доля планети в твоїх руках”(виступи агітколективів) «Сім складових здоров’я» ( вчителі Нагірняк І.В та Крукова Н.О.)
Кожен учитель продемонстрував різні форми та прийоми використання комп’ютера на уроках та ознайомив з програмними засобами навчального призначення з предметів природничого циклу, використанням програми POWER POINT для створення комп’ютерних презентацій .
Своїми думками та враженнями після проведеного семінару поділилися: Ковальчук Г.І., Чиж М.І., Корнійчук П.Т., Макашова О.Г. та Михалець О.О. Учасники семінару зазначили, що навчальні заняття вчителі змогли перетворити в «педагогічну майстерню», де слово жило, трепетало всіма барвами й відтінками в душі кожної дитини, де діти відчули кожний вислів наставника не лише розумом, а й серцем.
Учасники семінару високо оцінили рівень його підготовки та проведення.
|