16.03.2011 року, у Городницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар вчителів трудового навчання (обслуговуючої праці) «Формування ключових компетентностей на уроках обслуговуючої праці». При вході у школу, яка була відкрита 1 вересня 1984 року, де в даний час навчається 708 учнів та викладає 65 вчителів, гостей радо вітали заступник директора з навчально-виховної частини Сеньків Валентина Захарівна та заступник директора з виховної частини Тітарева Тереза Валеріївна, які і ознайомили учасників семінару з планом роботи.
Перший урок для учасників семінару у 5-В класі провела вчитель вищої категорії «Старший вчитель» Грибан Неля Адамівна на тему: «Вишивка як вид оздоблення виробів. Презентація виконаної композиції вишивки». В процесі уроку вчителька показала, як вміло використовує ІКТ (електронну дошку, комп’ютер), дає основу для творчого зростання особистості, застосовує елементи етнографії, українознавства, пов’язаних з історією, культурою, побутом народу, використовує різні форми роботи для досягнення мети уроку. Найбільш ефективно, як засіб активізації пізнавальної активності учнів, вчителька використала елементи гри, пошукову роботу, що допомагає розвивати інтерес дітей до трудового навчання, розкривати творчу особистість. Урок пройшов у дуже високому темпі.
Кабінет трудового навчання – це казкове місце, створене в тісній співпраці вчителів Грибан Нелі Адамівні та Остапчук Надії Никифорівни, дирекції і вихованців (стенди, власні проекти дітей, вишивки, вироби з бісеру та ін.), де і проходив наступний урок. На другому уроці «Традиції національної кухні. «Смакує воно всім і користь є у нім»» свої куховарні властивості показали учениці 7-Б класу зі своєю вчителькою Остапчук Надією Никифорівною. Як молитва оберігає людей від злих чарів, так і пісні, виконані дітьми на уроці, приказки, притчі збагатили смакові якості страв приготованих учнями. У цьому переконалися учасники семінару, та оцінили на високому рівні майстерність дітей.
На наступному уроці-тренінгу «Визначення ключових компетентностей в учнів», який проходив у 10-В класі активність учнів у проведенні уроку була висока. Учениці разом з Грибан Нелею Адамівною розібрали всі ключові значення компетентності, їх роль в навчально-виховного процесу та в житті кожної людини. На уроці вчителькою було використано елементи сучасних інноваційних та інтерактивних технологій: організація групової діяльності учнів, робота в парах, технологія розвивального навчання, гра.
В обговорюванні семінару взяли участь всі учасники (5 чоловік) і була поставлена висока оцінка. Кожен присутній вчитель семінару взяв для себе ту іскру знань, тепла, задоволення, яка допоможе йому в подальшій роботі у своїх педагогічних колективах. Від вчителів семінару і від себе особисто дякую адміністрації і вчителям школи за організацію і проведення семінару. Щастя, здоров’я і успіхів вам на педагогічний ниві.
|