У розмаїтті українського декоративного мистецтва художнє вишивання посідає одне з провідних місць. Це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів, духовних устремлінь, інтелекту українського народу. Численні орнаментальні зображення тварин, птахів, рослин, дерев, квітів стверджують, що наші предки обожнювали їх, опоетизовували природу не лише у фольклорі, а й у декоративному мистецтві.
В'язання – одне із самих цікавих і корисних видів рукоділля. В наш час розвинених технологій, генної інженерії, астрономії і космонавтики залишаються актуальними серветки та мережива. Ні одна людина не може обійтися без модної в’язаної шапочки, кофточки, шарфика. В’язані речі – це не тільки мода і стиль – це і тепло наших рук, яке ми даруємо близьким і друзям.
Макраме і фріволіте. Популярність їх зростає. Вироби, зроблені в цих техніках відрізняються не тільки міцністю, але і красою і навіть витонченістю. Це народне надбання, яке випробуване часом, ми повинні берегти і передавати наступним поколінням.
10 травня року на базі комунального позашкільного навчального закладу «Житомирський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Житомирської обласної ради відбулася обласна виставка-конкурс декоративно-прикладної творчості «Чарівна нитка». У заході взяли участь 23 делегації з 18 районів та 5 міст області Житомирщини .
На розгляд журі конкурсні роботи були представлені в 5 номінаціях: вишивка хрестиком, художня вишивка, художнє´плетіння, в'язання спицями, в’язання гачком.
Відповідно до програми виставки-конкурсу учасники представляли виготовлені власноруч вироби, виконували практичне завдання і вміло захищали свої роботи. Журі відмітили високий рівень виконання конкурсних робіт, практичних завдань, їх завершеність та практичну спрямованість, гарну підготовку до захисту учасників виставки-конкурсу.
Делегація РЦТСТУМ отримала ІІІ - загальнокомандне місце.
Учениця 10 класу Пилиповицької ЗОШ І-ІІІ ст Дереженко Руслана отримала диплом І-го ступеня.(керівник гуртка Данюк Вікторія Вікторівна)
![](/Novunu/17rik/05/derezhenko_ruslana_uchenicja_10_klasu_pilipovickoj.jpg)
Учениця 7 класу Киянської ЗОШ І-ІІІ ст. Кравчук Сніжана отримала диплом «За втілення творчого задуму» ( Ляхович Зінаїда Миколаївна).
![](/Novunu/17rik/05/maki_vishiti_biserom-tvorcha_robota_uchenici_7_kl-.jpg)
Під час проходження виставки-конкурсу панувала справжня творча атмосфера. Учасники виставки сповнені приємних вражень та позитивних емоцій, натхнені новими ідеями роз'їхалися, щоб їх втілити в життя та на наступний рік приїхати з кращими роботами.
Степанюк Крістіна. Учениця 8 класу Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. з творчою роботою.
![](/Novunu/17rik/05/stepanjuk_kristina-uchenicja_8_klasu_krasilivskoji.jpg)
![](/Novunu/17rik/05/vikonujut_praktichne_zavdannja.jpg)
Касяневич Анна учекниця 7 класу Наталівської ЗОШ І-ІІ ст. з творчою роботою
![](/Novunu/17rik/05/kasjanevich_anna_ucheknicja_7_klasu_natalivskoji_z.jpg)
![](/Novunu/17rik/05/SAM_1005.jpg)
![](/Novunu/17rik/05/IMG_4546.jpg)
![](/Novunu/17rik/05/IMG_4641.jpg)
|