Кожний день, прожитий людиною – це маленький крок, певний урок, значний досвід, яскраві враження. Саме таким маленьким кроком у велике педагогічне мистецтво 18 грудня став семінар-практикум учителів російської мови та світової літератури, учасники якого (22 словесники шкіл району) обговорили інноваційні технології та роль їх у розвитку творчих здібностей учнів на уроках російської мови і світової літератури.
![](/Novunu/14rik/12-2014/ukr/sem_uk1.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/ukr/sem_uk2.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/ukr/sem_uk3.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/ukr/sem_uk4.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/ukr/sem_uk5.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/ukr/sem_uk8.jpg)
Про мету, завдання, зміст предмета «Світова література», а також про зміни до навчальної програми для 5-6 класів розповіла Лопатюк Т.К., вчитель Токарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Питання підготовки курсових робіт та освітніх проектів розкрила вчитель Жолобненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сахнюк С.Л.
Враженнями про участь у конкурсі «Вчитель року - 2014» у номінації «Світова література» поділилися Калінченко Т.М. (вчитель Барвинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів) та Бучинська С.М. (вчитель Суслівської ЗОШ І-ІІІ ступенів). Також словесники презентували свої конкурсні уроки та власні портфоліо.
Про впровадження методик, що допомагають виявити літературні здібності дитини, розповіла та продемонструвала деякі з них Калінченко Т.М. (вчитель Барвинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів).
Медвежинська Т.Є., вчитель Ярунської ЗОШ І-ІІІ ступенів, представила досвід обласної творчої майстерні учасників конкурсу «Вчитель року», що проводилася у рамках засідання голів РМО на базі Житомирського ОІППО.
Презентацію провивчення російської мови і світової літератури в контексті нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти підготувала Заруцька Г.І., вчитель Новороманівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Цікавий та змістовний майстер-клас щодо конструювання сучасного уроку в контексті впровадження нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти провела з учасниками семінару вчитель Піщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Анхім З.В., яка згадала вислів Кевіна Келлі про те, що «Якщо знання – це новий капітал, то інновації – нова валюта».
![](/Novunu/14rik/12-2014/ukr/sem_uk7.jpg)
Кожен словесник отримав буклет від Зої Володимирівни з переліком тих інноваційних методів і прийомів, які можна використовувати на різних етапах уроку світової літератури.
Також учасники семінару дізналися про 10 педагогічних принципів, які матимуть значний вплив на освіту найближчим часом.
![](/Novunu/14rik/12-2014/ukr/sem_uk6.jpg)
Кожен учитель має вчитися «мистецтву ось таких маленьких кроків, щоб у строкатості буднів вчасно зупинятися на відкриттях і досвіді, які схвилювали».
|