Папір. Товстий і тонкий, білий і кольоровий, газетний і альбомний. З ним людина зустрічається щодня вдома, коли пише або читає книгу, у транспорті, коли отримує квиток. Це настільки звично, що людина не задумується над тим, що був час, коли паперу не було, і для вираження своїх думок і почуттів треба було видряпувати гострим камінцем або малювати на скелях і стінах печер різні знаки, візерунки, сцени побуту і полювання.
Такий звичний і необхідний для нас матеріал - папір є одним з найвеличніших винаходів людства поруч з колесом, компасом і комп'ютером. З часу появи папір став активним засобом спілкування людей. Використовуючи його для листів і малювання, люди звернули увагу па папір сам по собі. Виявилося, що, звично згортаючи чистий аркуш паперу, можна отримати цікаві фігурки і предмети, а якщо взяти ножиці або гострий ніж, то з паперу вийде чудова витинанка.
Нині з паперу складають різні фігурки, роблять ялинкові прикраси (гірлянди, сніжинки), вирізають силуети і серветки, ажурні малюнки і композиції, закладки й орнаменти. А художнє конструювання з паперу дало поштовх багатьом напрямкам у науці та мистецтві. Виразність, наочність, міцність і дешевизна - ці якості визначили тривале життя паперу як вихідного матеріалу для творчості.
«Паперовий світ» незвичайний за змістом та наповненням. Він консервативний і демократичний водночас, адже тут гармонійно поєднано традиційні напрямки і нові мистецькі течії. В ньому мирно співіснують, вдало доповнюючи, підкреслюючи неповторність один одного: українська витинанка і японське оригамі; класична паперопластика і квілінг; різноманітні мотиви аплікаційних творчих робіт від рванки до журнальної аплікації і вишуканого декупажу. Ми стали свідками перетворення конкурсних робіт в номінації «пап’є-маше» від рівня шкільної програми до мистецьких вітринних декорацій. Ми разом зростали, набирались досвіду, ділились секретами майстерності, опановували нові техніки, відтворювали зразки минувшини.
В десятій виставці-конкурсі взяли участь 25 делегацій з 20 районів та 5 міст області. Делегація РЦТСТУМ отримала 4 загальнокомандне місце.
В номінації «Аплікації» учениця 9 класу Пилиповицької ЗОШ І-ІІІ ст. Бойко Вікторія отримала І місце.
В номінації «Вітальні листівки» учениця 9 класу Киянської ЗОШ І-ІІІ ст. Мельник Тетяна отримала ІІ місце.
В номінації «Паперопластика» учениця 8 класу Повчинської ЗОШ І-ІІІ ст. Повар-Бобровська Ірина отримала ІІ місце.
В номінації «Витинанки» учениця 11 класу Токарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Деюн Анастасія отримала ІІ місце.
В номінації «Пап’є-маше» учениця 9 класу Стрієвської ЗОШ І-ІІ ст. Недзельська Катерина отримала диплом «За творчий пошук».
В номінації «Підвісні конструкції» учениця 11 класу Пилиповицької ЗОШ І-ІІІ ст. Сімчук Анастасія отримала диплом «За авторський підхід у виконанні виробу».
Вітаємо переможців!
Хочемо побажати юним школярам творчої наснаги, натхнення, добра, здоров’я, однодумців у творчих пошуках, наполегливості у досягненні поставленої мети на благо нашої Батьківщини.
А батькам та педагогам - терпіння, любові до своїх дітей, злагоди та миру. Нехай участь у нових виставках не тільки виявить нові таланти, але й відкриє шлях у життя кожній обдарованій дитині.
|