11.11.2015 року на базі Жолобненської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар директорів шкіл на тему «Ефективне поєднання урочних та позаурочних форм роботи школи по формуванню активної громадянської позиції». Участь в роботі взяли 43 директори. Розпочався семінар з оглядової екскурсії по школі.
На етапі розвитку демократичного правового суспільства особливої актуальності набуває формування у молодого покоління активної громадянської позиції. Розгляд цього питання розпочався з презентації діяльності навчального закладу «Формування громадянської компетентності учнів», яку представив директор школи Солощук О.О. Олександр Омелянович ознайомив присутніх з технологіями, методами, формами та засобами навчання учнівської молоді педагогічним колективом школи, зазначив, що важлива роль у виховному процесі належить вчителю.
Взаємозв’язок та взаємодію різних напрямів виховання у процесі формування громадянських якостей особистості підлітка та становлення його громадянської позиції продемонстрував калейдоскоп фрагментів уроків вчителів школи:
- інтегрований урок української літератури та математики «Життя і творчість Т.Г.Шевченка», 6 клас (вчителі Степанюк Т.В., Солощук Г.М.);
- урок читання «В гості казка завітала», 2 клас (вчитель Мархай Г.О.);
- урок англійської мови «Країна, в якій ми народились», 8 клас (вчитель Солощук І.О.);
- урок французької мови «Вибір професії», 11 клас (вчитель Вовк М.В.);
- урок «Захисту Вітчизни» «Вогнева підготовка», 11 клас (вчитель Петров А.М.).
У процесі формування активної громадянської позиції школярів необхідні умови створює позакласна робота, метою якої є закріплення в учнів первинних навичок участі в суспільному житті. Перевага надається інноваційним формам та інтерактивним методам роботи.
Учасники семінару були залучені до виховного заходу «Ігри патріотів». Команди учнів школи «Нове покоління» та директорів шкіл «Мудреці» змагалися на краще знання історії, географії, мови, літератури, музики України. Оцінювало відповіді учасників змагань компетентне журі на чолі з начальником відділу освіти Антипчуком О.А. Цікавими були конкурси, в яких брали участь глядачі – керівники шкіл. Звання «Кращий географ» присвоєно директору Великогорбашівської ЗОШ І-ІІ ст. Семенюку І.Б. , «Найкращий знавець України» - директорам Чижівської ЗОШ І-ІІІ ст. Лагодинському В.Б. та Орепівської ЗОШ І-ІІІ ст. Петруку М.Д., «Найдовірливішої людини» - директору Піщівської ЗОШ І-ІІІ ст. Горлатій Л.С.
Кожний етап конкурсу супроводжувався музичними паузами.
За підсумками конкурсу перемогла команда «Нове покоління».
Підсумовуючи роботу семінару, учасники зазначили, що процес формування активної громадянської позиції учнівської молоді буде ефективним за таких умов: врахування вікових та індивідуальних особливостей розвитку особистості учня; системність, послідовність і безперервність виховного процесу; партнерська взаємодія учнів із суб’єктами соціального впливу; психолого-педагогічна і фахова підготовка вчителя; формування мотивації до громадянської активності; застосування інноваційних форм та інтерактивних методів у позакласній виховній роботі та добровільний і вмотивований характер участі школярів у позакласній виховній роботі.
|