Визначною ознакою сучасної освіти є розвиваюча, культуротворча, здатна до самоосвіти і саморозвитку особистість, яка вміє використовувати набуті знання і вміння для творчого розв’язання проблем, критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, прагне змінити своє життя. З цією метою на базі Токарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов районний семінар-практикум вчителів початкових класів на тему: «Активізація пізнавальної діяльності як фактор підвищення якості знань учнів початкової школи».
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat1.jpg)
Учнівський та педагогічні колективи гостинно зустріли 27 вчителів початкових класів району, піднісши хліб на вишитому рушнику та запросивши гостей до плідної співпраці. Методист РМЦ Лопатюк Валентина Григорівна познайомила присутніх з планом роботи семінару наголосивши, що активізація пізнавальної діяльності учнів – це перехід до більш високого рівня активності та самостійності учнів у процесі навчання, який стимулюється розвитком пізнавального інтересу та відбувається завдяки удосконаленню методів та прийомів навчального процесу.
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat2.jpg)
Присутні відвідали відкриті уроки, які майстерно провели: Гнесь Тамара Терентіївна - урок математики у 1 класі на тему «Вправи на засвоєння додавання і віднімання числа 4. Задачі на знаходження суми й остачі. Порівняння виразу й числа».,
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat3.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat4.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat5.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat6.jpg)
Гальчук Світлана Миколаївна - урок природознавства у 2 класі на тему «Тварини взимку. Як зимують птахи».,
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat7.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat8.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat9.jpg)
Бойко Ганна Михайлівна – урок математики у 3 класі на тему «Розв’язування прикладів і задач на вивчені випадки арифметичних дій».,
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat11.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat12.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat13.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat14.jpg)
Яцюк Марія Петрівна – урок основи здоров’я у 4 класі на тему «Якщо пожежа у сусідів. Дії дитини за умови опосередкованої небезпеки».
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat15.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat16.jpg)
Зворушливим до сліз був виховний захід « Моя Батьківщина – Україна». Школярі співали пісні, декламували вірші про Україну та рідне село Токарів. Учні закладу згадали про односельців, що нині знаходяться у зоні АТО і захищають цілісність нашої держави, вшанували пам’ять полеглих героїв - односельців хвилиною мовчання, згадавши їх поіменно.
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat17.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat18.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat19.jpg)
У ході круглого столу вчителі обговорили актуальні питання та обмінялися досвідом роботи щодо активізації пізнавальної діяльності учнів початкової школи. Виступили: вчитель Ярунської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шинкарук Аліна Дмитрівна з проблеми «Проблемна ситуація як засіб стимулювання пізнавальної активності молодших школярів», вчителі Городницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Подран Марія Броніславівна з проблеми «Дослідницька діяльність як спосіб стимулювання пізнавальної активності молодших школярів», Потайчук Людмила Миколаївна з проблеми «Активізація мислення учнів початкових класів через застосування інноваційних освітніх технологій».
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat20.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat21.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat22.jpg)
Вчитель Гірківської ЗОШ І-ІІ ступенів Лопатюк Оксана Олександрівна провела майстер – клас «Новорічний янгол», показавши практично як можна зробити ангела з ниток та тканини, глини та газетного паперу, оригамі та квілінгу.
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat23.jpg)
![](/Novunu/14rik/12-2014/pochat24.jpg)
Вчителі, які були присутні на семінарі, відмітили ефективність семінару. Подякували за корисну інформацію, яку вони планують використовувати у своїй педагогічній діяльності.
|