![](/Novunu/17rik/03/gulsk1.jpg)
14 березня на базі Гульської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов районний семінар-практикум вихователів ГПД з проблеми «Особливості духовно-морального виховання молодших школярів у ГПД». У роботі семінару взяли участь педагоги груп продовженого дня всіх навчальних закладів району.
![](/Novunu/17rik/03/gulsk2.jpg)
На початку зустрічі директор школи Корсунов Володимир Іванович ознайомив присутніх з візитівкою-історичним екскурсом села Гульськ та роботою навчального закладу.
![](/Novunu/17rik/03/gulsk3.jpg)
Заступник з виховної роботи Поліщук Ніна Олександрівна презентувала присутнім досвід роботи вихователів ГПД, детально проаналізувавши режимні моменти.
Практичний психолог Саух Віта Василівна провела психологічний тренінг «Подорож у країну казки». Метою заходу було розкриття творчого потенціалу кожного учасника семінару; формування таких позитивних якостей особистості, як впевненість у собі, доброзичливість, здатність до самооцінювання; створення почуття довіри, тепла, любові, гарного настрою.
![](/Novunu/17rik/03/gulsk5.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk6.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk7.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk8.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk9.jpg)
У практичній частині семінару гості відвідали самопідготовку «Сонечко до нас прийшло, радість в клас нам принесло», на якій Музиченко Ганна Петрівна розвивала вміння школярів справедливо оцінювати свої та чужі вчинки, узагальнювати й накопичувати досвід моральної поведінки.
![](/Novunu/17rik/03/gulsk10.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk11.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk12.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk13.jpg)
На виховній годині «Птахи несуть на крилах весну» Фабрицька Олена Василівна розширювала знання дітей про моральні норми і правила культурної поведінки, формувала турботливе ставлення до оточуючих, до природи.
![](/Novunu/17rik/03/gulsk14.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk15.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk16.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk17.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk18.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk19.jpg)
Цікавим та пізнавальним був майстер-клас на тему «Використання техніки Айсингу у роботі з учнями», який провела Поліщук Ніна Олександрівна. Учасники мали можливість власноруч спробувати помалювати солодким айсингом прянички, проявивши свою креативність, творчість та індивідуальність.
![](/Novunu/17rik/03/gulsk20.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk21.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk22.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk23.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk24.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/gulsk25.jpg)
У теоретичній частині семінару методист РМЦ Лопатюк Валентина Григорівна розкрила особливості духовно-морального виховання молодших школярів у ГПД, зазначивши, що у роботі з духовно-морального виховання важливим орієнтиром є особистісний підхід, який найефективніше реалізується за умов побудови виховного процесу на основі суб`єкт-суб`єктних взаємин педагога і вихованців.
![](/Novunu/17rik/03/gulsk4.jpg)
Також присутнім було презентовано інноваційні виховні технології, що забезпечують розвиток професійної майстерності вихователя ГПД. Учасники детально ознайомилися з технологією «Створення ситуації успіху», яку активно можна використовувати в навчально-виховному процесі.
На завершення семінару учениця 9 класу Близнюк Аліна ознайомила гостей з історією села Гульськ, яке вперше згадується у давніх літописах ще у 1150 році. Саме тут на Панській горі Тарас Шевченко написав повість «Варнак», саме тут знаходиться комплекс укріплень «Міна» або «Лінія Сталіна».
![](/Novunu/17rik/03/gulsk26.jpg)
Учасники семінару вкотре переконалися, що завдання, які стоять перед сучасним вихователем, дуже складні. Їх виконання потребує розуму і снаги, щедрої душі та професійних умінь відповідно до обраної справи, а головне – любові до дітей, відповідальності перед суспільством. Адже мудрий педагог зможе помітити в душі кожної дитини вогник і розпалити його до пожежі добра та любові.
|