У народі кажуть "Або ви турбуєтесь про своє здоров’я, або воно потурбує вас". У сучасному суспільстві життя й здоров’я людини визначаються як найвищі людські цінності. Батьків і педагогів сьогодні надзвичайно хвилює питання допомогти дітям бути здоровими, сильними, витривалими. З огляду на це на базі РМЦ був проведений районний семінар вчителів основ здоров’я з проблеми «Формування у школярів навичок здорового способу життя шляхом використання здоров’язберігаючих технологій навчання і виховання».
![](/Novunu/17rik/03/1_zdorovja1.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/1_zdorovja2.jpg)
Методист РМЦ Лопатюк Валентина Григорівна ознайомила присутніх з планом проведення семінару, його метою та завданнями. У своєму виступі вона науково підійшла до розкриття теми семінару, зазначивши, що використання здоров’язберігаючих технологій у навчально-виховному процесі формує у школярів навички здорового способу життя. Саме тому, щоб організувати і ефективно проводити здоров’язберігаючу роботу вчителям необхідні знання відповідних інноваційних технологій, а також уміння щодо їх запровадження у навчально-виховний процес.
Продовжила семінар вчитель Тупалецької ЗОШ І-ІІ ступенів Остапчук Марія Іванівна, яка розкрила суть активних форм і методів роботи на уроках основ здоров’я, провівши майстер-клас. Вона ще раз довела, що основними завданнями педагога є формування у школярів навичок здорового способу життя, збереження і підвищення рівня здоров’я, готовність до подолання труднощів через використання методів активного навчання.
![](/Novunu/17rik/03/1_zdorovja3.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/1_zdorovja4.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/1_zdorovja5.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/1_zdorovja6.jpg)
Досвідом роботи щодо проблеми семінару поділились педагоги Яворівської ЗОШ І-ІІ ступенів.
Директор школи Токарчук Ольга Антонівна у своїй короткій промові зазначила, що серед різноманітних напрямків діяльності навчального закладу особливо актуальним є формування у школярів навичок здорового способу життя, використання здоров’язберігаючих технологій, пропаганда здорового способу життя.
![](/Novunu/17rik/03/1_zdorovja7.jpg)
Досвід роботи щодо створення єдиного здоров’язбережувального середовища для формування культури здоров’я учнів та ціннісного ставлення до власного життя презентувала заступник директора Радзивіл Тетяна Вікторівна.
![](/Novunu/17rik/03/1_zdorovja8.jpg)
Присутні на семінарі стали активними учасниками майстер-класу на тему «Використання здоров'язберігаючих технологій на уроках з метою збереження здоров'я учнів як найвищої соціальної цінності», який провела вчитель основ здоров’я Давиденко Лілія Миколаївна.
![](/Novunu/17rik/03/1_zdorovja9.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/1_zdorovja10.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/1_zdorovja11.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/1_zdorovja12.jpg)
![](/Novunu/17rik/03/1_zdorovja13.jpg)
По закінченні семінару були прийняті рекомендації. щодо формування у школярів навичок здорового способу життя, впровадження в навчально-виховний процес здоров’язбережувальних технологій. Навчити дітей берегти і зміцнювати своє здоров’я – одне з найважливіших завдань сучасної школи, яке має стати атрибутом будь-якої освітньої діяльності у навчальному закладі і поза межами.
|