Ми повинні стати рабами закону для того,
щоб бути вільними.
(Цицерон)
3 грудня 2014 року на базі Пилиповицької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар вчителів правознавства загальноосвітніх навчальних закладів району на тему: «Набуття на уроках правознавства ключових компетентностей, які можна застосувати у сфері діяльності людини», в якому взяли участь 19 педагогів.
У процесі вивчення окремих предметів певної галузі формуються предметні компетенції. Предметна компетенція – це здатність учня застосовувати сукупність знань, умінь і навичок із певної галузі знань відповідно до життєвої ситуації. На відміну від традиційного оволодіння знаннями, компетенція – здатність діяти на основі отриманих знань і умінь. Предметні компетенції складають основу для формування ключових компетентностей. Ключова компетентність – здатність учня здійснювати складні поліфункціональні, предметні, культуродоцільні види діяльності. Кожна з таких компетентностей передбачає засвоєння учнем не окремих не пов’язаних один з одним елементів знань і вмінь, а оволодіння комплексною процедурою, у якій для кожного виділеного напряму існує відповідна сукупність освітніх компонентів. Основні завдання з формування в учнів різноманітних компетентностей вирішуються саме на уроці. Тому вчителеві необхідно створити оптимальні умови для розвитку кожної дитини, які сприятимуть вільному і повному розкриттю усіх її здібностей.
Вчитель історії і правознавства Пилиповицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Григорчук Микола Леонідович вдало використовує інноваційні підходи в організації навчально-виховного процесу, а саме діяльнісний підхід, спрямований на розвиток у школярів самостійності, здатності до самоорганізації, застосування на практиці здобутих знань з предмету, успішну адаптацію в соціумі. Учасники семінару були присутніми на уроці правознавства у 10 класі на тему: «Юридична відповідальність». На уроці використано різні форми роботи: тестові завдання для перевірки домашнього завдання, інформаційні повідомлення учнів і тези матеріалу уроку в мультимедійному варіанті, індивідуальна робота з підручником за технологією критичного мислення, заповнення таблиці, розгляд життєвих ситуацій з аналізом застосування відповідних правових норм.
Цікавими та змістовними були презентаційні виступи заступників директора школи з навчально-виховної Тарнавської Т.П. та виховної роботи Дзюби Е.В. про діяльність навчального закладу в цілому та окремо - про взаємодію навчальних закладів в межах Пилиповицького освітнього округу.
Між командами учнів 10 і 11 класу проведено правознавчу вікторину «Я люблю Україну». Під час екскурсії по школі можна було ознайомитись з роботами учнів у вигляді інформаційних плакатів з національно-патріотичної тематики.
|