Весняні канікули – слушна нагода для цікавого спілкування. 30 березня на базі Стрієвської ЗОШ І-ІІ ступенів пройшов районний семінар учителів початкових класів з теми «Становлення та розвиток творчої особистості молодшого школяра засобами інноваційних педагогічних технологій».
Хлібом-сіллю зустрічали 38 вчителів початкових класів району педагогогічний колектив, запросивши до творчої співпраці.
Учасників семінару привітала директор школи Гордійчук Валентина Олександрівна, яка ознайомила присутніх із роботою навчального закладу, педагогічним колективом, а також продемонструвала здобуті досягнення закдаду у розвитку творчої особистості.
У теоретичній частині семінару методист РМЦ Лопатюк Валентина Григорівна розкрила проблеми становлення та розвитку творчої особистості молодшого школяра. У своєму виступі вона детально зупинилась на педагогічній технології «Створення ситуації успіху», зазначивши, що дана технологія допомагає дитині зрости успішною, відчути радість від подолання труднощів, розвинути творчість, яка дає людині можливість актуалізувати свої потреби, інтереси, здібності, знаходити форми вияву індивідуальної активності.
Практична частина семінару була представлена майстер-класами, які супроводжувались мультимедійними презентаціями вчителів Стрієвської школи.
У ході майстер-класу «Мистецтво читати – це мистецтво мислити» Васильєва Олена Іванівна продемонструвала різні практичні вправи по формуванню читацької компетентності молодшого школяра, які можна використовувати на різних етапах уроку. Презентований досвід є цілком актуальним, оскільки передбачає реалізацію індивідуального підходу до навчання учнів читанню в початковій школі, формування вмінь і навичок швидкісного та виразного читання, розуміння прочитаного тексту, розвиток пізнавального інтересу, мотивації до навчання, виховання любові до книги в молодшому шкільному віці.
Під час майстер-класу «Граючи, навчити й навчатися граючи», який провела Паламарчук Тамара Олександрівна, вчителі мали можливість відчути себе учнями і у такий спосіб переконатися у доречності та ефективності використання ігрових технологій на уроках. Педагогам було надано багато цікавих практичних ідей, які допоможуть їм ефективно розвивати творчу особистість та залучати дітей до активної участі у навчальному процесі.
Учасники семінару відвідали виставку учнівських виробів та отримали насолоду від весняного віночка привітань від учнів школи, який організувала та провела Шевчук Діана Олексіївна.
На семінарі були опрацьовані нормативні документи щодо закінчення навчального року та проведення Державної підсумкової атестації у 2016-2017 навчальному році.
Завершився семінар засіданням круглого столу, під час якого вчителі висловили свої думки, відмітивши високу результативність та практичність проведеного семінару. В результаті обговорення були складені рекомендації щодо розвитку творчої особистості учнів початкової школи засобами інноваційних педагогічних технологій. Учасникам семінару запропоновано матеріали для використання у подальшій роботі.
|