У сучасному світі гостро відчувається потреба в людях високої культури, які гідно проявляли б себе в усіх сферах людського життя.
За висловом М. Реріха: «Прояви культури такі ж багатогранні, як незліченні різноманітності людського життя. Вони облагороджують Буття. Вони як істинні гілки єдиного священного дерева, корені якого тримають світ». Якими ж якостями має володіти сьогодні вчитель музичного мистецтва, який формує в лоні музики сучасну особистість? Актуальною залишається проблема використання інформаційних технологій, зокрема, мультимедіа в практичній діяльності.
21 жовтня 2015 року на базі районного методичного центру було проведено чергове засідання майстер-класу з питання використання ІКТ в навчально-виховному процесі з музичного мистецтва. Власним досвідом роботи з названої теми продовжив ділитися вчитель музичного мистецтва Слободороманівської гімназії Морозов Олександр Анатолійович.
Вчителі – колеги із загальноосвітніх навчальних закладів району мали можливість впродовж трьох годин практично удосконалювати свої навички в роботі з електронними програмами по зміні тональностей музично-хорових творів.
Насамкінець роботи майстер-класу заступник завідуючої РМЦ Костюк Катерина Миколаївна зауважила, що вчителі музичного мистецтва – сучасні, творчі та креативні особистості. Вони завжди повинні пам’ятати – кожен твір для співу має бути художнім і цікавим для дітей, виконувати певну виховну роль і бути доступним у вокально-хоровому відношенні. Знання і досвід – це дві нерозривні складові, які сприяють донесенню музично-хорового твору до слухача зі збереженням усіх його найвиразніших, характерних аспектів, що є найбільш повним проявом професіоналізму.
|