Соціально-економічні та культурні тенденції розвитку сучасного суспільства викликають необхідність навчання учнів іноземної мови як важливого засобу міжкультурного спілкування. Адже оволодіння іноземною мовою забезпечує такий рівень культурного розвитку громадян, який дає змогу вільно орієнтуватись і комфортно почуватись у сучасному світі. Крім того, необхідність знання іноземної мови стає гострою проблемою у зв’язку з інтеграцією незалежної України в європейську та світову спільноту.
Відповідно до Державного Стандарту базової і повної загальної середньої освіти визначаються вимоги до освіченості учнів основної і старшої школи та формування в них різноманітних компетентностей, серед яких і здоров'язбережувальна.
22 жовтня 2015 року на базі Чижівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум вчителів англійської мови за темою «Формування здоров’язбережувальної компетентності учнів на уроках англійської мови в умовах реалізації Державного стандарту мовної освіти», на якому вчителі з двадцяти загальноосвітніх навчальних закладів району, мали можливість ознайомитись з деякими аспектами навчання школярів іноземної мови та формування в них комплексу знань, умінь, ставлень та цінностей, які спрямовані на збереження й укріплення здоров'я – свого й оточуючих.
Директор Чижівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лагодинський Володимир Богданович, молоді педагоги Запольська Юлія Юріївна, Шкабара Анатолій Михайлович та їх вихованці щиро зустріли гостей – учасників семінару-практикуму.
З великою цікавістю вчителі англійської мови відвідали відкриті уроки: «Улюблені заняття після уроків» - 4 «А» клас, вчитель Запольська Ю.Ю. та «Олімпійські ігри» - 10 клас, вчитель Шкабара А.М., на яких доцільно використовувалися сучасні мультимедійні засоби та окремі елементи інтерактивних технологій навчання.
На одному подиху пройшов позакласний захід «Пожартуй або пригости», участь в якому брали учні молодших, середніх і старших класів школи.
Обговорюючи відвідані заходи, учасники семінару-практикуму підкреслили, що їх молоді колеги успішно використовують індивідуальні можливості учнів, старанно працюють над вдосконаленням їх умінь та навичок у всіх видах мовленнєвої діяльності через вирішення певних комунікативних завдань та наполегливо формують здоров’язбережувальну компетентність у кожного свого вихованця.
Гарні враження залишились в учасників семінару-практикуму від екскурсії, яку провів по школі її керівник (навчальні кабінети, рекреації, шкільна їдальня, спортивна та актова зали, музей-світлиця з народознавства тощо).
Підводячи підсумки роботи семінару-практикуму, заступник завідуючої РМЦ Костюк Катерина Миколаївна звернула увагу на те, що вчителі англійської мови школи вміло використовують освітні технології, які полегшують формування нових знань учнів, забезпечують кожній дитині можливість збереження здоров'я під час навчання, формують в неї необхідні знання, уміння та навички щодо здорового способу життя, навчають використовувати отримані знання у повсякденному житті. Висловила подяку дирекції та вчителям школи за їх щоденну клопітку працю і розуміння того, що сучасний стан міжнародних зв’язків України, її входження у європейський та світовий простір потребують радикальних змін у галузі вивчення іноземних мов, статус яких у нашій країні постійно зростає.
|