Музика – найскладніше для розуміння мистецтво, але саме вона є найпривабливішою для юного покоління, яке присвячує їй значно більше часу й сил, ніж усім іншим видам мистецтва. Тому учитель музичного мистецтва загальноосвітньої школи є необхідною (а може, - і найважливішою на цьому етапі) ланкою культурно-музичного життя: адже без освіченого слухацького прошарку не знайде попиту ні композиторська творчість, ні виконавство. Яким же чином забезпечити успіх естетичного виховання сучасних школярів – не як процес з низкою тимчасових спеціальних заходів, а як результат наполегливої і послідовної праці шкільного вчителя, колективу вчителів, загалом системи шкільної освіти ?
Зібравшись 16 лютого 2011 року на семінар-практикум в Повчинській ЗОШ І-ІІІ ступенів, вчителі музичного мистецтва глибоко опрацювали названу вище проблему, розробивши при цьому свої практичні рекомендації щодо оновлення змісту та методів навчання у вивченні музичного мистецтва в умовах модернізації сучасної школи.
Відкритий урок в 3 класі за темою «Розвиток музики. Розвиток музичного образу» та позакласний виховний захід «Хочеш вір, а хочеш – ні, нотка я і нотка ти» проведені вчителем музичного мистецтва Семенишиним Анатолієм Михайловичем, показали актуальність соціо-ігрових методів і комп’ютерних технологій у реалізації компетентнісного підходу в навчально-виховному процесі школи. Вчителі музичного мистецтва з 15 загальноосвітніх шкіл району змогли на практичному матеріалі побачити результати наполегливої праці вчителя школи щодо інтерактивного навчання школярів. Вони мали унікальну можливість - безпосередньо поринути у світ музики та розвитку музичного образу, стати активними учасниками їх творення (образ крапельок весняного та літнього дощу, тощо). Присутня на семінарі заступник начальника відділу освіти В. П. Андрощук також прийняла участь в створенні музичного образу - «образу Бурі».
Валентина Петрівна щиро подякувала вчителю і учням за змістовне і цікаве дійство, побажала подальших успіхів у формуванні мистецьких компетентностей.
На засіданні круглого столу керівник творчої групи вчителів музичного мистецтва району Ірина Володимирівна Деркач звернула увагу на значущість формування соціокультурної компетенції учнів загальноосвітньої школи засобами музичного мистецтва, підкреслила, що побачене й почуте сьогодні вселяє надію, що доцільне використання в практичній діяльності всіма вчителями музичного мистецтва шкіл району мультимедійного супроводу уроку – комп’ютерних презентацій, створених за допомогою програм Microsoft Office Power Point. Windows Movie Maker та Macromedia Flesh, принесе очікуваний результат.
|