Компетентнісний підхід у навчанні є актуальною проблемою сьогодення, особливо у початковій школі. Мета педагогічної діяльності вчителя – сформувати компетентнісну особистість молодшого школяра на основі розвитку пізнавального інтересу, навчити самостійно мислити, озброїти необхідними для цього знаннями, вміннями та навичками.
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi1.jpg)
Саме з проблеми «Формування ключових та предметних компетентностей молодших школярів на уроках у початковій школі» відбувся семінар-практикум вчителів початкових класів на базі Новороманівської ЗОШ І-ІІІ ступенів 13 жовтня. У семінарі взяли участь 33 вчителі початкових класів району.
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi2.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi3.jpg)
Учнівський та педагогічні колективи гостинно запросили вчителів району до плідної співпраці. Методист РМЦ Лопатюк Валентина Григорівна познайомила присутніх з планом роботи семінару наголосивши, що сучасне суспільство вимагає виховання самостійних, ініціативних, відповідальних громадян, здатних ефективно взаємодіяти у виконанні соціальних, виробничих і економічних завдань. Тому актуальним завданням сучасної школи є реалізація компетентнісного підходу в навчанні, який передбачає спрямованість освітнього процесу на формування і розвиток ключових та предметних компетенцій особистості.
Присутні відвідали відкриті уроки, які майстерно провели:
Рожко Людмила Броніславівна - урок природознавства у 1 класі на тему «Сонце в нашому житті»,
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi6.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/dodatok_foto1.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi8.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/dodatok_foto2.jpg)
Янович Лілія Миколаївна - урок математики у 2 класі на тему «Розв’язування складених задач двома способами. Знаходження периметрів трикутника»,
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi4.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi5.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi51.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/dodatok_foto3.jpg)
Чижевська Тамара Миколаївна – урок літературного читання у 3 класі на тему «Похвала книгам! З історії книгодрукування. За В.Дацкевичем «Як з’явилася книга»,
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi11.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi12.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/dodatok_foto4.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/dodatok_foto5.jpg)
Ничипорук Любов Анатоліївна – урок Я у світі у 4 класі на тему «Успіх. Досягнення успіху».
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi9.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi10.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/dodatok_foto6.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/dodatok_foto7.jpg)
Зворушливим до сліз був виховний захід «Мужності й геройства свято». Школярі співали пісні, декламували вірші про Україну, згадали про односельців, що нині знаходяться у зоні АТО і захищають цілісність нашої держави, вшанували пам’ять полеглих героїв - хвилиною мовчання.
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi14.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi15.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi16.jpg)
У ході круглого столу вчителі обговорили актуальні питання та обмінялися досвідом роботи щодо формування ключових та предметних компетентностей молодших школярів. Вчитель Великогорбашівської ЗОШ І-ІІ ступенів Голяченко Ольга Іванівна розкрила питання компетентного педагога у сучасній школі презентувавши присутнім власні напрацювання. Також, учасники семінару ознайомилися з проектом закону України «Про освіту», домовились розмістити зауваження та пропозиції що стосуються початкової школи на сайті МОН України.
![](/Novunu/15rik/10-2015/pochatkovi17.jpg)
Вчителі, які були присутні, отримали матеріали семінару на електронних дисках, відмітили ефективність зібрання. Подякували за корисну інформацію, яку вони планують використовувати у своїй педагогічній діяльності.
|