Компетентнісний підхід у навчанні є актуальною проблемою сьогодення, особливо у початковій школі. Мета педагогічної діяльності вчителя – сформувати компетентнісну особистість молодшого школяра на основі розвитку пізнавального інтересу, навчити самостійно мислити, озброїти необхідними для цього знаннями, вміннями та навичками.
Саме з проблеми «Формування ключових та предметних компетентностей молодших школярів на уроках у початковій школі» відбувся семінар-практикум вчителів початкових класів на базі Новороманівської ЗОШ І-ІІІ ступенів 13 жовтня. У семінарі взяли участь 33 вчителі початкових класів району.
Учнівський та педагогічні колективи гостинно запросили вчителів району до плідної співпраці. Методист РМЦ Лопатюк Валентина Григорівна познайомила присутніх з планом роботи семінару наголосивши, що сучасне суспільство вимагає виховання самостійних, ініціативних, відповідальних громадян, здатних ефективно взаємодіяти у виконанні соціальних, виробничих і економічних завдань. Тому актуальним завданням сучасної школи є реалізація компетентнісного підходу в навчанні, який передбачає спрямованість освітнього процесу на формування і розвиток ключових та предметних компетенцій особистості.
Присутні відвідали відкриті уроки, які майстерно провели:
Рожко Людмила Броніславівна - урок природознавства у 1 класі на тему «Сонце в нашому житті»,
Янович Лілія Миколаївна - урок математики у 2 класі на тему «Розв’язування складених задач двома способами. Знаходження периметрів трикутника»,
Чижевська Тамара Миколаївна – урок літературного читання у 3 класі на тему «Похвала книгам! З історії книгодрукування. За В.Дацкевичем «Як з’явилася книга»,
Ничипорук Любов Анатоліївна – урок Я у світі у 4 класі на тему «Успіх. Досягнення успіху».
Зворушливим до сліз був виховний захід «Мужності й геройства свято». Школярі співали пісні, декламували вірші про Україну, згадали про односельців, що нині знаходяться у зоні АТО і захищають цілісність нашої держави, вшанували пам’ять полеглих героїв - хвилиною мовчання.
У ході круглого столу вчителі обговорили актуальні питання та обмінялися досвідом роботи щодо формування ключових та предметних компетентностей молодших школярів. Вчитель Великогорбашівської ЗОШ І-ІІ ступенів Голяченко Ольга Іванівна розкрила питання компетентного педагога у сучасній школі презентувавши присутнім власні напрацювання. Також, учасники семінару ознайомилися з проектом закону України «Про освіту», домовились розмістити зауваження та пропозиції що стосуються початкової школи на сайті МОН України.
Вчителі, які були присутні, отримали матеріали семінару на електронних дисках, відмітили ефективність зібрання. Подякували за корисну інформацію, яку вони планують використовувати у своїй педагогічній діяльності.
|