![](/Novunu/15rik/10-2015/erh1.jpg)
Районний семінар-практикум учителів української мови та літератури, що відбувся 22 жовтня на базі РМЦ, був присвячений актуальній проблемі сьогодення – «Формування життєвої компетентності особистості на всіх стадіях її розвитку засобами уроків словесності». У заході взяли участь 33 словесники, активно включившись у його роботу.
Теоретичні засади формування компетентностей на уроках української мови та літератури розкрила методист РМЦ Рошка С.П.
У ході семінару його учасники опрацювали методики та технології, що сприяють ефективності компетентнісного підходу на уроках словесності.
![](/Novunu/15rik/10-2015/erh8.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/erh9.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/erh10.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/erh11.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/erh12.jpg)
На важливій ролі освітнього блогу в формуванні життєвої компетентності особистості наголосила заступник директора з виховної роботи Великомолодьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, учитель української мови та літератури Васильчук Т.А., яка продемонструвала колегам великі можливості цього веб-ресурсу на прикладі власного блогу.
![](/Novunu/15rik/10-2015/erh2.jpg)
Досвідом роботи педколективу Косенівської школи з окресленої теми семінару поділилася Гнесь І.П., представивши словесникам відеоролик про заклад, власне педагогічне портфоліо та презентацію з досвіду роботи.
![](/Novunu/15rik/10-2015/erh3.jpg)
Цікаву презентацію з власного досвіду роботи запропонувала Савчук Т.А., заступник директора з науково-методичної роботи, вчитель української мови та літератури Слободороманівської гімназії, яка залучила колег до співпраці над цікавими формами роботи.
![](/Novunu/15rik/10-2015/erh4.jpg)
![](/Novunu/15rik/10-2015/erh5.jpg)
Відеозапис уроку та власну презентацію продемонструвала директор Середньодеражнянської ЗОШ І-ІІ ступенів, учитель української мови та літератури Осадчук Л.В.
![](/Novunu/15rik/10-2015/erh6.jpg)
Про власний досвід формування життєвої компетентності на уроках словесності розповіла Кондратюк Н.П., вчитель цієї ж школи.
![](/Novunu/15rik/10-2015/erh7.jpg)
Також учасники опрацювали актуальні питання підготовки до олімпіад, конкурсів, ЗНО, педвиставки.
|